Завершився Синод Єпископів УГКЦ та святкування 120-ліття української імміграції в БразиліїУ неділю, 11 вересня, в Куритибі Святослав, глава Української Греко-Католицької Церкви, у співслужінні з членами Синоду Єпископів УГКЦ та численними священиками з України та з поселень, відправив Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди закінчення Синоду Єпископів УГКЦ - 2011 та святкувань 120-ліття української імміграції в Бразилії, повідомляє Сatholicnews.

У проповіді Предстоятель УГКЦ розповів про історію українців у Бразилії у світлі євангельської притчі про виноградник, яка читалася цієї неділі. «Подібно, як біблійним виноградником, що його насадила правиця Господня, був вибраний старозавітній люд Божий, так у наші часи тим виноградником, який насадило Боже Провидіння на бразильській землі, стали всі вірні нашої Церкви, а працівниками - душпастирі, катехити, - всі ті, кому Господь доручив доглядати виноградник і берегти його. Сьогодні ми хочемо віддати добрі плоди того виноградника в руки Бога-Отця разом з подячною молитвою за Його любов і опіку над нашим народом тут, у Бразилії впродовж останніх 120 років».

Звертаючись до молоді іспанською мовою, Святослав назвав її «майбутнім нашої Церкви у Бразилії та заохочував і надалі зберігати святу віру і передавати її своїм дітям, внукам і правнукам».

У подячному слові на закінчення Архиєрейської Літургії владика Володимир (Ковбич), Єпарх Куритибський, подякував Блаженнішому Святославу за те, що він прийняв рішення провести Патріарший Собор та Синод Єпископів УГКЦ у Бразилії. Від імені всіх зібраних Владика Володимир побажав главі Церкви «ще довгі роки провадити повірений йому люд Божий дорогами правди і любові», а присутні заспівали українською та португальською мовами «Многая літа!».

Теги: