Медаллю “За заслуги перед Городоччиною” відзначили посмертно чотирьох городоччан: колишніх директорів заводів – дослідно-експериментального – Володимира Соху та верстатобудівного – Василя Зайковського, голову лісоводського колгоспу “Україна” Григорія Ткачука та отця Владислава Ванагса, повідомляє Хмельницька народна газета.

До речі, десять років тому отець Владислав Ванагс був удостоєний нагороди "ТОТUS", яку називають католицьким Нобелем. Сам священик родом з Латвії. У 1969 році вступив до Ризької семінарії, під час навчання вступив до Ордену отців мар'янів. У 1973 році отримав священницький сан, а через два роки його напарвили в Україну, у Городок Хмельницької області.

Потрапивши на Поділля, отець Владислав присвятив свою діяльність відновленню храмів, незважаючи на утиски та невдоволення радянської влади. А перша служба у невеличкій капличці посеред цвинтаря відбулася якраз у велике свято тодішнього часу – 23 лютого, коли святкували день червоної армії.

У 1496 році майже у центрі містечка був збудований дерев'яний костьол Святого єпископа Станіслава. 1550 року його знищили татари, а через тридцять років відбудували. У 1779 році на цьому місці збудували новий мурований костьол, який повністю зруйнували у 1937 році. А саме отець Владислав Ванагс поставив собі за мету відбудувати цей храм. Будував частинами, і майже через десятиліття, наприкінці вісімдесятих років костел Святого Станіслава, єпископа і мученика, відкрив свої двері для прихожан. Це був перший новозбудований католицький храм в Україні. Взагалі ж за сприяння отця Владислава відновлено та побудовано 29 католицьких святинь, зведені приміщення Вищої духовної семінарії Святого Духа та Будинку милосердя. Завдяки йому місцева влада передала будинок колишнього монастиря католицькій спільноті міста, а та, в свою чергу, призначила приміщення для інституту богословських наук.

В березні 2001 року за видатні заслуги у пропаганді християнської культури фундація «Діло нового тисячоліття» відзначила отця Владислава Ванагса нагородою «Тотус». А через сім місяців, 11 листопада 2001 року, після важкої невиліковної хвороби отця Владислава Ванагса не стало.

Через десять років священика та ще трьох видатних городоччан райдержадміністрація та районна рада відзначили медаллю “За заслуги перед Городоччиною”. Ескіз медалі розробив місцевий художник Петро Войталюк. До речі, Петро Броніславович - автор герба району.

Теги: