Подія, яка нещодавно трапилася в Леськах, що в передмісті Черкас, збентежила мало все село: в хаті одної мешканки – парафіянки тутешнього православного храму – раптом почали кровоточити одразу дві ікони.


Схвильована й розчулена господиня, помітивши це диво, одразу ж звернулася до настоятеля отця Василя, а той, не вагаючись, негайно повідомив про подію митрополита Черкаського і Канівського Софронія, аби він своїм духовним досвідом і знаннями допоміг визначити, чи є це диво справжнім, інформує pres-centr.ck.ua.

Обидва образи – Спасителя і Божої Матері благоговійно були внесені до кабінету владики Софронія, де зібралися й інші обізнані в цих духовних тонкощах священики.

Оглянувши ікони, владика одразу ж заспокоїв присутніх: на святих зображеннях була не кров, а… лише окислений лак, який під впливом часу набув вигляду людської крові. У цьому, на глибоке переконання владики, немає жодних сумнівів.

– Із сучасними дивами всім потрібно бути надзвичайно обачливими й обережними, – так прокоментував цю подію черкаський митрополит. – Сьогодні ми тільки й чуємо про дива, розібратися в природі яких, на жаль, мало хто хоче. Особливо цим грішать духовно малограмотні, малодосвідчені люди, котрі схильні вірити різноманітним пліткам, небилицям, почерпнутим із сумнівних листівок, публікацій, телевізійних передач, аніж прислухатися до голосу духовних осіб. Те, що трапилося в Леськах – типовий тому приклад, коли звичайне окислення лаку було сприйняте за особливе диво.

Теги: