У селі Лемешівка Калинівського району Вінницької області у Свято-Іоанно-Богословському чоловічому монастирі 9 жовтня освячено єдиний в Україні храм на честь Різдва Святителя Миколая Чудотворця.

Про це УНІАН повідомлили в прес-служба Вінницької єпархії Української Православної Церкви.


Помічник настоятеля архідиякон Марк (Барановський) розповів, що саме постійні прихожани були меценатами будівництва храму, будівельниками були монахи чоловічого монастиря.

Хоча їх усього 12, але кожен має свої знання у будівничій справі, тому будівництво тривало швидко, і храм був збудований трохи більше ніж за рік. Керував будівництвом храму настоятель архімандрит Феодосій.

Як повідомили у прес-службі, з благословення і за участю о. Феодосіія були побудований не лише Свято-Миколаївський храм, а й малий Іоанно-Богословський храм, і храм на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських, були засновані невеличкі скити у селі, де займаються тваринництвом, птахівництвом, бджільництвом, огородництвом, а також вирощенням троянд. Є у Лемешівському монастирі свій притулок для престарілих.

Після урочистої божественної літургії, яку митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон звершив одразу після освячення Престолу, владика вручив архімандриту Феодосію (Шкляруку) орден Української Православної Церкви святого князя Ярослава Мудрого.

Теги: