Розпочалися роботи з реставрації покрівлі унікальної пам’ятки дерев’яної сакральної архітектури – церкви св. Юра в Дрогобичі.

Реставрація відбувається за кошти, зібрані громадськістю та при допомозі депутатів обласної й міської рад, – повідомляє РІСУ з посиланням на ЗІК.

Дрогобичани сподіваються, що до початку зими вдасться убезпечити храм від потрапляння води всередину і руйнування унікальних фресок.

Юра св. церква в Дрогобичі, дерев'яна тридільна (тризрубна) церква кінця 15 — початку 16 ст. Перевезена 1656 з с. Надієвого. Інтер'єр церкви розписаний фресками, виконаними під керівництвом Стефана Маляра, поповича Медицького. Крім релігійних композицій (Страсті Христові), багатий декоративний орнамент переважно рослинного характеру. Рельєф різьби виноградної лози на колонках іконостасу близький до різьби на камені. 1678 збудовано дзвіницю. Церкву святого Юра кількакратно ремонтовано, але вона не втратила свого первісного вигляду й досі є однією з краще збережених пам'яток галицької архітектури 17 ст. Зараз йде збір документів для внесення церкви у Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У пропонованому списку ЮНЕСКО дрогобицька церква Св. Юра поставлена на перше місце як одна з найгарніших.

Теги: