В Страсбурзі презентовано Пересопницьке Євангеліє та відкрито виставку «Києво-Печерська лавра – святиня України». Про це УНІАН повідомили в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.


Зокрема, виставка була відкрита 7 листопада залі Палацу Ради Європи, на презентації культурних заходів України, з нагоди завершення головування нашої держави в Комітеті міністрів Ради Європи.


Фотовиставка «Києво-Печерська лавра – святиня України» презентує фотографії інтер’єрів пам’яток архітектури, пейзажі та панорами Києво-Печерської Лаври, яка є перлиною духовної спадщини українського народу, святими місцем для всього християнського світу. Окремий розділ фотовиставки представляє голографічні копії з мистецьких творів фондової збірки Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, яка нині налічує понад 70 тисяч одиниць збереження.


В рамках презентації культурних заходів України у Страсбурзі представлено визначну пам`ятку староукраїнської мови та мистецтва XVI століття, символ незалежності України, Книгу Президентської присяги - Пересопницьке Євангеліє.


На урочистостях були присутні міністр закордонних справ України КостянтинГрищенко , міністр культури України Михайло Кулиняк, Архієпископ Полтавський і Миргородський Филип (Осадченко), а також Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд.


Відкриття фотовиставки «Києво-Печерська лавра – святиня України» відвідали більш ніж двадцять послів та декілька міністрів закордонних справ різних держав.

Теги: