У Дніпропетровську руйнується пам’ятка світового значення — Богородицька фортеця XVI ст.У Дніпропетровську через відсутність фінансування виникла загроза руйнування Богородицької фортеці, яка вперше згадується у літописах XVI сторіччя. Як передає кореспондент УНІАН, про це на прес-конференції повідомила науковий керівник Лабораторії археології Придніпров’я Дніпропетровського національного університету Ірина Ковальова.


«Практично у межах Дніпропетровська розташований археологічний пам’ятник cвітового значення, до якого легко добратися по воді та автошляхами. Тут є всі умови для створення археологічного музею під відкритим небом. Однак наразі, по завершенню сезону, археологи змушені засипати всі проведені розкопки, адже без нагляду старовинні споруди просто зруйнуються», - зазначила І.
Ковальова.


За її словами, Україна ризикує втратити археологічну пам’ятку світового значення.


Археолог наголосила, що через відсутність фінансування археологічних робіт сьогодні досліджено не більше 5% території Богородицької фортеці.


При цьому вже проведені роботи фінансувалися за рахунок спонсорів.


Богородицька фортеця є пам’яткою архітектури національного значення. Вона була побудована на місці містечка Стара Самара, перша згадка про яке датується 1576 роком. Архітектором фортеці був Вільям фон Зален, який працював при гетьману І.Мазепі.

Теги: