"То хіба можна розглядати звернення Дмитра Медвєдєва поза візитом Патріарха Кирила, який говорив, - це мій народ, а не моя паства? І заговорили про якийсь православний народ загальний, був радянський народ, а став православний. Зрозуміло, що це загальна стратегія російського класу і державності по відношенню до пострадянських країн", - про це на прес-конференції повідомив політолог, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

В.Карасьов: "Вкидання Д.Медвєдєва - це тонша гра" "Пора розібратися з біловезькими державами, які виникли на розвалинах СРСР і більш того, з тими, які виникли на хвилі кольорових революцій. В Україні ситуація складніша і важча, ніж в Грузії, війною йти - поки дуже великі витрати військові і геополітичні, зовнішньополітичні. Та зате можна використовувати розкол політичного класу та еліт в зовнішній політиці, грати на протиріччі "Росія-Захід", - зазначив експерт, коментуючи вчорашній відкритий лист Д.Медвєдєва до В.Ющенка.

За словами В.Карасьова, "це вкидання Д.Медвєдєва на те, щоб президентські вибори в Україні пішли по розкольницькому сценарію, щоб одні виступали за Росію, а інші - проти. Вони сподіваються на те, що більшість народу - за хороші, дружні стосунки з Росією, і ці надії правильні. Але з іншого боку, тут тонша гра. Якщо виграє кандидат, який прийшов з повісткою встановлення союзницьких відносин з РФ, у нього буде мандат лише на те, щоб продовжувати політичний союз з Росією, багатовекторність йому не дадуть".

Теги: Дмитро Медвєдєв, Патріарх Кирил, Вадим Карасьов