7-11 березня відбудеться туристична виставка, в рамках якої українська майстриня Людмила Смолякова проведе майстер-класи по виготовленню трипільського посуду, пише i-pro.kiev.ua.
Майстриня бере глиняні фарби і наносить на горщик прадавній оберіг – сваргу. Це найбільш поширений символ зображень на трипільській кераміці. Довкола нього обертається всесвіт.
"Від німців навіть надійшла пропозиція – відкрити школу, де можна прочитати ці знаки: що ж нам пишуть древні. Дуже багато матеріалів з розкопок науковців, етнографічних досліджень. І тепер ми вже дійсно можемо відкрити школу, в якій діти зможуть зліпити отого ведмедя, який був і в Трипіллі і до наших днів він без змін прийшов", - переконана пані Людмила. Натомість диво-горщика з вужами-охоронцями, який так привертає увагу відвідувачів "Зеленого тижня", народна майстриня Людмила Смолякова обов'язково подарує виставковому центру "Мессе Берлін" на згадку від України.
Теги:



dutchak1 написал: