У Львові пройшли "Дні їдишу та культури євреїв Східної Європи"20-23 лютого 2012 р. у Львові відбувся фестиваль "Дні їдишу та культури євреїв Східної Європи". Усі бажаючі мали змогу познайомитись з культурою і мовою євреїв Центрально-Східної Європи, відвідавши лекції, майстер класи, музичні і театральні дійства, переглянувши їдишське кіно з українськими субтитрами, повідомляє Lvivcenter.

Під час фестивалю Леонід Охочинський, Псой Короленко, Тетяна Батакова поділились своїми розвідками про різноманість єврейських мов, літературно-музичний світ єврейської культури, історію їдиш на теренах Східної Європи. Щовечора вібувались покази класики єврейського кіно. У рамках фестивалю відкрилася фотовиставка Вікторії Ковальчук "Написи для нащадків": зібраних написів на їдиш, які ще збереглися на львівських будинках.

Організаторами фестивалю стали Львівське товариство єврейської культури ім. Шолом Алейхема за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи та Українського Католицького Університету.

Теги: