Любомир Гузар: Національний круглий стіл щодо ситуації в Україні буде продовженням спільних зусиль УПЦ КП, УПЦ (МП), УГКЦУчасники ініціативи “Першого грудня”, яка об'єднує відомих громадських, політичних та релігійних діячів, скликають 5 квітня Національний круглий стіл для обговорення ситуації в Україні та шляхів її розвитку.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив колишній глава Української Греко-Католицької Церкви блаженніший Любомир Гузар.

В групі, до якої входить Любомир Гузар, наголосили, що Національний круглий стіл – це один із перших кроків з формування нового порядку денного країни. Передбачається, що участь у заході візьмуть знакові постаті з різних суспільних сфер, щоб спільно шукати відповіді на виклики сьогодення та формулювати практичні суспільні завдання. Національний круглий стіл має стати новим суспільним інститутом вираження суверенної волі громадянського суспільства.

Любомир Гузар нагадав, що 1 грудня 2011 року Предстоятелі трьох церков: УПЦ Київського Патріархату, УПЦ Московського Патріархату та УГКЦ у своєму зверненні до громадськості та інтелігенції фактично виступили з ініціативою провести такий круглий стіл.

"Ми відповіли на заклик предстоятелів церков і хочемо, щоб ця ініціатива поширилась серед людей, які будуть активно брати участь в тому, щоб країна, яка пішла іншим шляхом, стала на правильний шлях, на шлях добра", - сказав Любомир Гузар.

Він наголосив, що ініціатори Національного круглого столу хочуть виправити «напрямок нашого ходу, і це ми вважаємо головним завданням".

Любомир Гузар підкреслив, що ініціатори заходу не хочуть створювати якусь організацію, а мають намір провести грунтовну розмову, висновки з якої були б втіленні в життя. "Це не має бути якийсь дискусійний клуб. Наше бажання - щоб те, що ми обговоримо, втілювалось в життя", - сказав Любомир Гузар.

Він зауважив, що сьогодні людей необхідно «пробуджувати і кликати їх до добра». "І це ми вважаємо нашим першим і головним завданням", - наголосив колишній глава УГКЦ.

У свою чергу, письменник Іван Дзюба підкреслив, що організаторам хочеться, аби Національний круглий стіл відбувався «в певному річищі, щоб не було хаосу», аби на ньому прозвучало якнайбільше цікавих, важливих думок. Він сподівається, що за результатами дискусії врешті-решт вдасться виробити спільні підходи і знайти правильні рішення щодо ситуації в Україні.

За словами І.Дзюби, також хотілося б, аби цей захід не мав політичного забарвлення.

Нагадаємо, що створена в 20-ту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої увійшли чільні представники національної інтелігенції — В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, — має на меті домогтися встановлення в країні "нових правил гри".

Теги: