Де розміщено пам'ятку аріанства в Україні?
Найвідомішою пам’яткою Білогір’я, мабуть, є аріанська вежа-каплиця, що стоїть на Тихомельському городищі поблизу села Ямпіль. Це і не дивно, адже це єдина подібна пам’ятка в Україні.

Хто такі аріани

Аріанство – це найрадикальніша реформаторська течія, яка заперечувала один з головних догматів християнства – єдину сутність божественної Трійці. Виникло аріанство в ІV столітті, відродилося у ХVI столітті. В цей час течія набуває поширення на Волині, зокрема нею захоплюється володар Ляхівців (нині Білогір’я) та навколишніх сіл Павло Синюта, а також його племінник Авраам, що володів Тихомелем. Володіння Синют стали потужним осередком аріанства, куди приїздили найкращі просвітителі та навчителі цього вчення, повідомляє сайт "20 хвилин"

Пам’ятка на городі

Аріани здійснювали поховання померлих на відкритих просторах, як правило, на пагорбах, насипаючи над могилами кургани. Посеред такого кладовища зводили кам’яну вежу, яка слугувала і каплицею. Єдина така споруда, що дійшла до наших часів, - це аріанська каплиця кінця ХVІ - початку ХVІІ століття поблизу Ямполя. Стоїть вона високо на пагорбі, навколо розкинулись зелені простори. Ставлення людей до пам’ятки відображається у численних надписах та малюнках всередині споруди. А навколо вежі лежать людські городи, по яких протоптані стежки до пам’ятки

Теги: Ямпіль, аріани, Павло Синюта