Здійснилося пророцтво про храм УПЦ у Києві, сказане за два десятиліття до його створення (ФОТО)Днями у церкві на честь Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ (МП), що лише кілька років тому постала на Печерську у Києві, сталася знаменна подія. В храм прийшла жінка, яка передала у присутності прихожан настоятелю о. Олегу Мельничуку ікону Божої Матері зі словами: «Ця ікона благословлена протоієреєм Георгієм Єдлінським цьому храму у 1988 році. Він сказав тоді: "Візьми, Олено, цю ікону Божої Матері і подаруй храму, котрий буде побудований навколо твого будинку, невеличкий, наче пеньок"».

Як повідомили кореспонденту "Релігії в Україні" співробітники храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці, подія, яка сталася тоді, в 1988 році, за два десятиліття до створення храму, - це ще одна сторінка у великій та вічній книзі Божої волі. Протоієрей Георгій Єдлінський походить з відомого роду священиків Єдлінських. Його батько, священик Михаїл Єдлінський – настоятель Борисоглібського храму, на кошти церкви побудував дитячу школу-притулок, був духівником всього київського священства, його дуже цінував і шанував святий праведний  Іоанн Кронштадтський. У 1937 році, на 78-му році життя, отець Михаїл Єдлінський завершив своє святе подвижницьке життя, прийнявши під час сталінських репресій мученицьку смерть у Лук’янівській в’язниці.

Здійснилося пророцтво про храм УПЦ у Києві, сказане за два десятиліття до його створення (ФОТО)Вже добігало кінця земне життя отця Георгія. Він перебував у лікарні після важкої операції, яку зробили професор хірург-травматолог Олександр Іванович Волошин та лікар-хірург  Михайло Вікторович Суховій. Михайло Суховій був духовним чадом отця Георгія, в подальшому він прийняв сан священика та служив в лікарняному храмі при лікарні №9 міста Києва. Михайло Суховій з дружиною Оленою (також духовним чадом отця Георгія) на той час мали дуже складні  житлові умови і попросили у свого духовника благословення на отримання  квартири  в новій будівлі на Печерську.

"Не сумуйте, любі мої, все буде добре, – підбадьорив о. Георгій Єдлінський своїх духовних чад, – будете там жити і молитися. Буде у вас там храм біля будинку, невеличкий, наче пеньок. Буде там горіти лампада  І фіміам до неба  підніматися. І в багатьох місцях запаляться лампади – будуть з’являтися маленькі храми".

Здійснилося пророцтво про храм УПЦ у Києві, сказане за два десятиліття до його створення (ФОТО)І в підтвердження цих слів благословив передати в майбутній храм біля їхнього будинку  ікону Богородиці Смоленської. Ця ікона дісталася отцю Георгію в подарунок від матінки Маргарити, ігуменії Покровського монастиря, яка не так давно пішла з земного життя.

Сам протоієрей Георгій Єдлінський помер ще у 1988 році, через два роки після цього родина Михайла Суховія отримала  квартиру в новому будинку на Старонаводницькій. А в день Христова  Воскресіння 2009 року була відслужена перша літургія в храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці на Старонаводницькій 8/6.

Отець Михайло Суховій не встиг побачити, як запалилася лампада  біля його будинку, але він встиг запалити маленьку  лампадку в лікарні №9 – там у 2002 році було відкрито храм на честь ікони Богородиці «Всецариця» (Пантанасса). Його дружина Олена виконала заповіт свого духовного батька і передала ікону в храм. Зараз святиня знаходиться у вівтарі храму Різдва Пресвятої Богородиці.

Теги: