Напередодні професійного свята у Тернопільській області відбулися урочистості з нагоди 20-ї річниці створення Служби безпеки України. На запрошення оргкомітету, з благословення блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ, делегація Української Автокефальної Православної Церкви взяла участь у святкових заходах, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Автокефалія.


УАПЦ на урочистостях представляли митрофорний протоієрей Іван Лесик, Тернопільський обласний благочинний та митрофорний протоієрей Євген Заплетнюк, голова місіонерського відділу Патріархії.

На захід були також запрошені представники УПЦ Московського та Київського Патріархатів, греко-католицьке духовенство. Українську Православну Церкву Київського Патріархату представляв високопреосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський і Бучацький, у супроводі секретаря єпархії протоієрея Олексія Головацького. Тернопільсько-Кременецьку єпархію УПЦ КП представляв протоієрей В’ячеслав Кізілов, а від Тернопільської-Зборівської єпархії УГКЦ на заході був присутнім її протосинкел – отець Андрій Романків. УПЦ Московського Патріархату презентував протоієрей Степан Балан, секретар єпархіального управління.

Виступаючи перед присутніми, тернопільський обласний благочинний УАПЦ протоієрей Іван Лесик від імені Предстоятеля Церкви привітав усіх присутніх з черговим ювілеєм Служби безпеки. У своєму привітанні священик зазначив, що праця співробітників СБУ вимагає високої самодисципліни, глибоких моральних якостей та віри у Бога.

Вітаючи керівний склад з ювілеєм, о. Іван Лесик вручив полковнику юстиції, начальнику управління Служби безпеки України в Тернопільській області Ігорю Вінницькому на знак благословення, поваги і молитовну пам’ять коштовну ікону Христа-Пантократора.

Після урочистостей духовенство було запрошено на святковий фуршет, у якому взяли участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації, голова Тернопільської обласної ради, мер міста Тернополя, очільники та повноважні представники державних структур регіону. Протоієрей УАПЦ Євген Заплетнюк перед трапезою прочитав для всіх присутніх молитву.

Теги: