26 березня в храмі Преображення Господнього, що на території Державної пенітенціарної служби України, відбулося засідання членів правління Християнської міжконфесійної місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах», на якому представники Церков обговорили питання співпраці у місцях позбавлення волі. Державну пенітенціарну службу України представляв старший психолог Відділу соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України Богдан Степенко, пише сайт УГКЦ.

Засідання розпочалося спільною молитвою. Відкрив збори протоієрей Віктор Яценко, голова правління Місії, керівник Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи. Він повідомив про хід упровадження законодавчих ініціатив у сфері опіки особами, котрі перебувають під арештом. Питання, яке є одним з найбільш актуальних у час реформування кримінально-процесуального кодексу, залишилося поза увагою законотворців. Надалі релігійні права наших громадян у місцях попереднього ув'язнення натрапляють на перешкоди через складну процедуру допуску священиків до підслідних і до підсудних, яким, головно, відмовляють у цьому праві.

Члени правління виявили потреби врегулювання відносин з територіальними управліннями ДПтСУ для забезпечення пастирської опіки засуджених, котрі відбувають покарання. Також були намічені точки співпраці з Громадською радою та новоствореними профспілками Державної пенітенціарної служби України. У співпраці з ДПтСУ представники Церков вирішили здійснити випуск фільму на захист людського життя для запобігання самогубствам, а також намітили провести серію інших спільних заходів у час і після Великодня.

Нагадаємо, що рішенням Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності від 8 лютого 2012 року (протокол №131) було заплановано круглий стіл на тему: «Участь релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики» (спільно з Асоціацією українських правників).

Теги: