На черговому засіданні сесії Яготинської міської ради (Київська обл.) має розглядатися питання Троїцького собору. Пропонується прийняти цю споруду в комунальну власність з подальшою передачею «тій конфесії», яка погодиться погасити борги за реставрацію (близько 1,5 мільйони гривень) та вкласти у добудову не менше 2,5 мільйонів гривен, повідомляє сайт Київського Патріархату.

В УПЦ КП вважають, що міськраді пропонується оголосити «аукціон» на Троїцький собор в розрахунку на те, що його виграють представники Московського Патріархату. "Така сама схема свого часу застосовувалася у Києві, де Шевченківська райдержадміністрація за обіцянку 5 мільйонів гривень намагалася продати представникам Московського Патріархату право розпоряджатися недобудованим Свято-Миколаївським храмом-пам’ятникам жертв Чорнобиля", - повідомляє сайт УПЦ КП.

Про сесію ради та запланований на ній розгляд питання громада Київського Патріархату довідалася лише за три дні.

Свято-Троїцький собор – історична пам’ятка, зруйнована в часи державного атеїзму. Поруч зі знищеним храмом з 1994 року в тимчасовому приміщенні-каплиці звершує своє служіння громада Київського Патріархату, яка тривалий час добивалася того, щоби держава виправила злочин минулого, відновивши поруйновану радянською владою святиню. З 1999 р. по 2005 р. громада проводила реставрацію власними силами.

Громада Київського Патріархату неодноразово зверталася з проханнями передати їй будівлю для завершення реставрації, але незмінно отримувала відмови. Натомість з 2009 р. від представників УПЦ (МП) надходять звернення на адресу влади з проханням передати Свято-Троїцький собор цій конфесії.

Теги: