Найстарiший пам’ятник Києва — святому князю Володимиру — можна зберегти забороною будівництва поблизуПід монументом, що височить на Володимирській гірці у Києві, просідає ґрунт. Вже на підході до пам’ятника хрестителю помітні великi тріщини в асфальтi. Їх спричинив розлам бетону під скульптурою, що, у свою чергу, стало наслідком зсуву ґрунту, пише Україна молода.

Як каже голова комісії Київради з питань культури і туризму Олександр Бригинець, головною причиною руйнування є саме зміна руху ґрунтових вод. «Спеціалісти вважають, що це системні процеси, які тривають уже кілька років. Вони пов’язані із забудовою на інших частинах пагорба, — пояснив «УМ» пан Бригинець. — Тому найголовнішим невідкладним заходом запобігання руйнування схилу є заборона будівництва поблизу».

Іншої думки голова Київміськдержадміністрації Олександр Попов, який переконаний: стан гірки не несе загрози Володимиру. Водночас вiн зауважує, що цього року на упорядкування Володимирської гірки виділено 10 мільйонів гривень. Утім цю інформацію спростовує Олександр Бригинець: «Про що можна говорити, якщо з необхідних на реконструкцію пам’яток столиці 35 мільйонів гривень уряд виділив лише два».

Наразі, як переконалася «УМ», ніякі укріплювальні роботи біля монумента не ведуться.

Нагадаємо, пам’ятник св. Володимиру є найстарiшим зi збережених у Києвi. Його було зведено у 1853 роцi.

Теги: