На Львівщині селяни скаржаться на священика, який відмовився поховати людину через борг родини перед церквоюНа Львівщині священик відмовився поховати людину через нібито борг родини перед церквою у дві тисячі гривень. Мешканці села Серники розповідають - три роки поспіль церковний комітет щомісяця збирає по 100 гривень на храмові витрати. Хто грошей не здає, має проблеми з похованнями та хрестинами, передає 5 канал.

Удова Олена Демчук з болем пригадує, як отець Степан Палій із місцевої церкви відмовився ховати її чоловіка. Священика привезли з іншого села. Однак відспівали небіжчика під церквою. До храму - людей не пустили.

Олена Демчук, вдова: "Там під церквою, на сходах просто поставили, трошки відправили те, що священник має відправити, і просто на цвинтар, і все, і так було".

Цей випадок - не поодинокий, кажуть селяни. Скаржаться, священик вже відмовив не одній родині. Якщо грошей немає, до отця й потикатися не варто.

Жителька села: "У нас щоб похрестити дитину священик взяв 700 гривен. Похорони в нас дуже дорогі, священник бере 400 гривен за похорони, забирає всі гроші з Євангеліє і навіть забирає всі гроші з послідного цілування в церкві".

Жителька села: "Єно гроші і гроші давай. Якщо служба Божа – то гроші давай, все їм мало грошей, половина людей вже відмовилися ходити через ті гроші".

Отець Степан усе відкидає. Каже - грошей ні в кого не вимагає. Їх люди жертвують з доброї волі. За ці кошти відремонтував два храми, сплатив за газ та світло. Стверджує, що і від похорону - не відмовлявся.

Отець Степан Палій, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці: "Я відслужив парастас, все, чого я маю відмовлятися, я чекав до 12 години, вони не приїхали – поїхали до отця Ігора з православної громади".

У Стрийській Архієпархії Української Греко-Католицької Церкви, до якої належить парафія отця Степана, пообіцяли із ситуацією розібратися. Кажуть, якщо факти підтвердяться - покарання буде суворим.

Теги: