Глава Київського Патріархату взяв участь у презентації "Аудіоантології української поезії"4 квітня у Національному музеї ім. Тараса Шевченка в Києві відбулася презентація нового поетичного альбому під назвою "Аудіоантологія української поезії". На запрошення організаторів у презентації альбому взяв участь Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, повідомляє сайт УПЦ КП.

До альбому увійшли дев’ять дисків із записами творів видатних українських поетів в авторському виконанні народного артиста України Олександра Биструшкіна. Це вірші Тараса Шевченка, Івана Франка, Павла Тичини, Олександра Олеся, Володимира Сосюри, Василя Симоненка, Миколи Вінграновського, Леоніда Кисельова, Бориса Олійника, Івана Драча, Василя Стуса, Ігоря Римарука, Василя Герасим’юка. Більшість поезій покладені на музику українських композиторів.

Даний проект є першою антологією української поезії в аудіо варіанті.

Вступ до аудіозбірок робили такі відомі діячі культури, як поет Борис Олійник, — до записів Івана Франка; академік Микола Жулинський — до Тараса Шевченка; літературознавець Сергій Кальченко — до шістдесятників; поет Іван Драч — до Павла Тичини; літературознавець Дмитро Стус — до «Листів»; поет Павло Вольвач — до Олександра Олеся; письменник, культуролог і поет Юрій Андрухович — до Володимира Сосюри.

Патріарх Філарет подякував пану Олександру Биструшкіну за його важливу працю у поширенні духовно-моральних цінностей в українському суспільстві та благословив Олександра Павловича на подальші творчі успіхи.

"Аудіоантологія української поезії" вийшла у світ за підтримки Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна".

В презентації альбому також взяли участь другий Президент України Леонід Кучма, поет Борис Олійник, диригент та композитор Анатолій Авдієвський, лідер партії "УДАР" Віталій Кличко та інші відомі культурні та громадські діячі.

Теги: