Академія УПЦ молитовне відзначила річницю смерті гетьмана України Павла Скоропадського26 квітня з благословення блаженнійшого Володимира, митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, в Свято-Миколаївському актовому залі Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені А. Волошина відбулися наукові читання, приурочені до 67-ї річниці від дня смерті гетьмана України Павла Петровича Скоропадського.

 

Як повідомляє прес-служба УУБАКаУ сайту "Богословська освіта і наука в Україні", наукові читання, після молитви і звучання державного гімну, відкрив ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені А. Волошина, Уповноважений Української Православної Церкви з питань вищої освіти і науки професор, архімандрит Віктор (Бедь).

Академія УПЦ молитовне відзначила річницю смерті гетьмана України Павла СкоропадськогоВідтак було заслухано доповідь студента ІV курсу богословсько-філософського факультету Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету Артема Ліщука на тему «Гетьман України Павло Скоропадський – віхи державотворчої діяльності».

Після доповіді в Свято-Миколаївському актовому залі академії та університету було відслужено заупокійну літію за спочилим в Господі гетьманом України – Павлом Петровичом Скоропадським (15.05.1873 – 26.04.1945 рр.), яку з благословення отця-ректора очолив благочинний академічного храму, помічник ректора з богослужбової практики протоієрей Євгеній Шелевій.

Після заупокійної літії наукові читання було завершено звучанням Державного Гімну та співом молитви «Світися, світися».

Теги: