Патріарх Філарет відвідав Черкащину, де освятив хрести новозбудованої церкви святого кошового отамана Петра Калнишевського23 червня Черкащину відвідав Патріарх Філарет, глава Київського Патріархату. Цього дня у селищі Буда Чигиринського району він звершив чин освячення хрестів на бані новозбудованої церкви святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського), останнього кошового отамана Запорізької Січі, що канонізований в УПЦ КП, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Київського Патріархату.

Освячення відбувалось у співслужінні митрополита Черкаського і Чигиринського Іоанна, єпископа Кіровоградського і Голованівського Марка та духовенства Черкаської єпархії.

На святі був присутній заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, представники обласної та районної влади, письменник Дмитро Павличко, народна артистка України Ніна Матвієнко та багато інших поважних гостей.

Після освячення Патріарх Філарет нагородив головного мецената та будівничого храму Олега Островського – орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня. Слова вдячності лунали і на адресу дружини Олега Анатолійовича Олесі Островської.

Під час Великої Вітчизняної Війни майже всі жителі селища Буда, в тому числі діти та жінки, були розстріляні німецькими окупантами. А тому після закінченні чину освячення хрестів віряни на чолі із Патріархом Філаретом хресною ходою пройшли до братської могили загиблих, де було звершено заупокійну літію.

Чигиринська земля, яку відвідав Патріарх Філарет, є колискою національно-визвольних рухів українців і мовчазним свідком цих історичних подій є тисячолітній дуб Максима Залізняка, що росте у хуторі Буда. Біля цього дуба на завершення свята високоповажні гості зробили пам’ятну фотосвітлину. Спілкування учасників свята продовжилось за святковою трапезою.

Теги: