74 депутати Львівської облради вимагають від Президента припинити діяльність УПГКЦНа черговому засіданні сесії Львівської обласної ради 3 липня 74 депутати звернулися до Президента України щодо забезпечення об'єктивної перевірки діяльності на території Львівської області релігійного угруповання, очолюваного іноземним громадянином А.Догналом, яке іменує себе «Українська Правовірна Греко-Католицька Церква», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на РІСУ.

«Упродовж останніх років так звана «УПГКЦ» провадить агресивну кампанію розпалювання ненависті до Української Греко-Католицької Церкви та Римсько-Католицької Церкви в Україні, вдається до спроб захоплення храмів, ображає релігійні почуття та людську гідність жителів області, – йдеться у зверненні, поширеному на сайті Львівської обласної ради. – Угруповання незаконно утримує приміщення сакральних споруд та проводить незаконні будівельні роботи (зокрема, в смт. Брюховичі по вул. Шкільній, 27 та Сосновій, 3; у м. Дрогобичі по вул. 3. Копистенського, 14). З 2010 року «підгорецькі» псевдоотці проголосили анафему (відлучення від Церкви) на єпископів Католицької Церкви, на викладачів Григоріанського університету, на канцлера Німеччини Ангелу Меркель, президента США Барака Обаму, осіб різних протестантських деномінацій, а також на блаженного Івана-Павла II (посмертно), Папу Бенедикта XVI і Патріарха РПЦ МП Кирила. Агресивна діяльність групи Догнала обурює громадськість, люди об'єднуються проти псевдоотців. Зокрема, у Львові, після невдалої їхньої спроби захопити каплицю на вул. Плуговій, діє Ініціативна група на захист перед діяльністю догналівців».

Депутати Львівської обласної Ради впросять Президента забезпечити об'єктивну перевірку діяльності релігійного угруповання А.Догнала органами СБУ та прокуратури, зокрема щодо:

– законності перебування та здійснення релігійної діяльності на території України іноземних громадян, а саме: Антоніна Догнала, Роберта Оберхаузера, Річарда Спіржика, Патріка Сойка та приблизно 20 колишніх монахинь, громадянок Чеської та Словацької Республік);


–  законності та джерел фінансування осередків громадської організації «Об'єднання віруючих УПГКЦ» та будівельних робіт, які вони проводять.

За результатами перевірок депутати вимагають припинити діяльність цієї релігійної організації шляхом скасування реєстрації громадської організації «Об'єднання віруючих УПГКЦ» і недопущення розпалювання релігійної ворожнечі на території Львівської області».

Теги: