7 липня прощею до Марійського духовного центру УГКЦ у Зарваниці, що на Тернопільщині, розпочався Всесвітній фестиваль українських кредитних спілок, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (зареєстрована як УАПЦ(о)).

Літургію для православних учасників прощі відправив настоятель Покровської парафії м. Сватове Луганської області о. Дмитро Романків з Харківсько-Полтавської єпархії. Греко-католицька громада молилася на архиєрейській літургії, очоленій митрополитом і архиєпископом Тернопільським і Зборівським Василієм (Семенюком).

Біля чудотворного джерела було відправлено велике освячення води. Владика Василій Семенюк привітав учасників прощі від імені УГКЦ. Привітання архиєпископа Харківського і Полтавського Ігоря (Ісіченка) виголосив о. Дмитро Романків; в ньому, зокрема, говорилося: "молимося за те, аби відроджені в Україні кредитні спілки змогли протиставити аґресивним намірам чужинецького капіталу повсякденну практику християнської взаємодопомоги. Традиційне гасло «Свій до свого по своє» лунає й нині суголосно закликові «носити тягарі один одного» (Гал. 6:2), дбати про гідне й справедливе влаштування національного буття на євангельських засадах, не покладаючись на спокусливі ґранти й підступні позички МВФ".

Архиєпископ Ігор вважає, що особливо відповідальною місією кредитних спілок і кооперативного руху в цілому є звільнення спотвореної совєтським режимом психології народу від комплексів соціяльного утриманства. Не бути жебраками, не випрошувати в уряду та панівних кланів жалюгідні копійки, а відчути себе господарями країни, соціяльні права яких базуються на економічній незалежності від примхливої влади – істотна умова переростання населення України в громадянське суспільство".

Теги: