У Києво-Печерському заповіднику відбудеться лекція-вистава про черницю Флорівського жіночого монастиряДо 241 річниці пам'яті черниці Свято-Вознесенського (Флорівського) жіночого монастиря Нектарії (у миру Наталії Борисівни Долгорукової) у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться лекція-вистава «Хресна дорога. Наталія Долгорукова (Нектарія)», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на прес-службу заповідника.

 Це театралізована розповідь про надзвичайну жінку,  яка була вірна в своїй любові і пронесла її через муки, залишаючись надзвичайно чуйною до кінця своїх днів.

«Пам'ятка архітектури ХІ-ХІІ століть - Успенський собор - з давніх часів був усипальницею видатних осіб. Тут знайшли свій вічний спочинок київські князі Скригайло та Олельковичі, Ольгердовичі, Острозькі та Вишневецькі, церковно-політичні діячі Єлисей Плетинецький, Петро Могила, фельдмаршал Рум'янцев-Задунайський та багато інших, - розповідає начальник науково-дослідного відділу музейних програм і проектів Олег Топилко. - Серед похованих у ІІ половині ХVІІІ століть – Наталія Долгорукова, донька графа, фельдмаршала Російської імперії Бориса Григоровича Шеремєтєва. Могильна плита Наталії Борисівни знаходиться праворуч від центрального входу Успенського собору. Наталія Долгорукова жила на зламі історичного буття, коли пристосуванство дарувало можливість і вижити, і просунутися до висот благополуччя. Але кожний вибирає свій шлях, свою долю...»

Лекція-вистава «Хресна дорога. Наталія Долгорукова (Нектарія)» розповість глядачам про цікаву буремну долю цієї унікальної жінки, котра залишила глибокий слід в історії.

Автор сценарію і виконавець ролі Бориса Шеремєтєва: старший науковий співробітник Анатолій Горовий. Постановник і виконавець ролі Івана Долгорукого: начальник науково-дослідного відділу музейних програм і проектів Олег Топилко. В ролі Наталії Долгорукової: Ярослава Прокопчук

 

Захід відбудеться 20 липня о 15.00 в Лекторії Заповідника (корпус №25).  

Акредитація за телефоном: 050-387-02-95

Теги: