Вийшов перший у 2012 році номер наукового журналу «Східний Світ» Інституту сходознавства НАН УкраїниПобачив світ  перший в 2012 році номер наукового журналу «Східний Світ»,що видається Інститутом сходознавства ім. Агатангела Кримського НАН України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на видавців.

В журналі вміщені  наукові статті за підсумками  минулорічної Міжнародної наукової конференції «Україна і Схід: традиції історико-культурної взаємодії» організованої Інститутом сходознавства  ім. А.Ю. Кримського НАН України і присвяченій 85-й річниці від дня народження Ярослава Дашкевича. У роботі конференції тоді взяли участь дослідники з різних країн світу.

Організатори конференції вважали за потрібне зосередити увагу на тій сходознавчій тематиці, що була предметом уваги вченого світового рівня і гордості української гуманітарної науки - Ярослава Дашкевича. Тому на конференції серед багатьох представлених напрямків сходознавства домінувала вірменистика. В науковому журналі були представлені такі доповіді: О.С.Алексанян (Єреван) - «Армяне в Крыму в советский период»; Н.М.Зуб (Київ) - «Деякі аспекти дослідження історії Кавказу в 20-30-ті рр. ХХ ст. в СРСР»; О.І.Божко (Київ) -«Хотинська битва 1621 р. у вірменських писемних пам'ятках XVII ст.».

Як зазначив співробітник інституту Ярослав Пилипчук - «Особливо плідно працювала секція «Вірменія і вірмени у минулому Україна». Ці засідання викликали велике зацікавлення аудиторії: доповіді супроводжувалися численними запитаннями та живою дискусією. Досвід конференції зайвий раз підкреслює бажаність при організації наступних наукових заходів пропонувати роботу секцій і за вузькою тематикою, що допомогає збагатити роботу конференції, привернути увагу нових дослідників з усієї країни та з-за її меж, вкорінює нову тематику в українському науковому просторі.

Теги: