Українські євреї дякують УГКЦ за відновлення історичної справедливостіУкраїнський Єврейський Комітет (УЄК) вітає перейменування однієї з вулиць у Львові на честь Омеляна Ковча. За словами президента УЄК, народного депутата України від Партії регіонів Олександра Фельдмана, особистість Омеляна Ковча є справжнім прикладом великого українця, зразком людинолюбства і самопожертви в ім'я віри, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на представника Ihrpex.

Також Олександр Фельдман заявив, що багаторічна послідовна позиція Української Греко-Католицької Церкви, спрямована на відновлення історичної справедливості та зміцнення взаємоповаги між представниками різних релігій і національностей, заслуговує окремої людської вдячності.  

«Я завжди знав, що в моєму улюбленому Львові живуть глибокі традиції толерантності, засновані на духовній, культурній та громадянській гідності», - заявив Олександр Фельдман.

Як повідомлялося, 18 травня у Львові вулицю Вінниця перейменували у вулицю отця Омеляна Ковча, а 11 травня в Перемишлянах, за участю глави УГКЦ Святослава Шевчука і більше тисячі священиків та ієрархів УГКЦ, був відкритий пам'ятник Омеляну Ковчу.

Омелян Ковч - блаженний Української Греко-Католицької Церкви, священик, «Праведник України». Під час німецької окупації рятував євреїв від знищення, звертався з листом до Адольфа Гітлера, в якому засуджував геноцид євреїв. За це в 1942 році був заарештований і ув'язнений у концтаборі «Майданек», де таємно продовжував свою священицьку діяльність. Вбитий і спалений у газовій камері в 1944 році.

За словами Олександра Фельдмана, Український Єврейський Комітет також виступає за визнання «праведником світу» митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Теги: