Під час археологічних розкопок на Волині знайшли фрагмент бронзового натільного хрестикаУчасники експедиції ДП «Волинські старожитності» під час розкопок у Турійському районі знайшли польські мідні шеляги, фрагмент бронзового натільного хрестика, залишки ліпної кераміки і гончарних горщиків, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на i-pro.kiev.ua.


Дослідження відбулось минулого тижня у селах Радовичі і Тагачин Турійського району під керівництвом Андрія Бардецького. Рятівні розкопки тривали на ділянках відведених для ТзОВ «Аміла» під індивідуальне житлове будівництво.


З південного боку вулиці Кінцевої села Радовичі на одній з ділянок експедиція заклала розкоп площею 36 м² . У ньому археологи дослідили 18 об’єктів XV – XVІІ століть та одну траншею ХХ століття. В одній із ям дослідники знайшли шпору з відламаним коліщатком.


У двох ямах – виявили поховання корів, одне з яких майже повністю було зруйноване сучасною траншеєю. У культурному шарі ґрунту знайшли монети – польські мідні шеляги і фрагмент бронзового натільного хрестика, фрагменти ліпної кераміки епохи бронзи і гончарних горщиків ХІІ – першої половини ХІІІ століття.


Під час експертизи земельних ділянок на вулиці Заліській у селі Тагачин учасникам експедиції вдалось відшукати матеріали епохи бронзи XVІ-XVІІ століть. Усю територію ділянок досліджували шурфуванням і заклали одну траншею розмірами 1×5 метрів. Тут вдалось виявити фрагменти гончарної кераміки литовсько-польської доби і ХІХ – початку ХХ століття.

Теги: