Президент Української асоціації релігійної свободи: 5-12% палких християн можуть повністю змінити країнуЯкі виклики сьогодні стоять перед християнською спільнотою? Яку роль у формуванні суспільних цінностей займає Церква? Про це висловив свою думку президент Української асоціації релігійної свободи, відомий соціолог і релігієзнавець, доктор філософських наук Віктор Єленський, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Сhve.org.ua.


"Християни в Україні мають такі ж проблеми, що і все українське суспільство, -- зазначив Віктор Єленський. -- Причому потерпають не від того, що не мають свободи сповідувати свої переконання, чи, наприклад, недосконалий закон про релігію і релігійні об’єднання громадян. І навіть не від того, що не можуть донести своє послання від Чопа до Луганська... Проблема у всеосяжній корупції, вседозволеності влади, яка порушує фундаментальні права людини ще більшою мірою, ніж колись порушувалися релігійні права людини. Це  право на справедливий судоустрій і гідне життя. Людина працює, але не може гідно прожити на ці гроші, йде в суд і не може там знайти справедливості".

На думку релігієзнавця, це виклик для християн, у першу чергу. "Тому що християнство – це завжди відповідальність. Християнин завжди відстоює справедливість і залишається таким не тільки в молитовному будинку, але й за його межами. Більше того, він несе відповідальність і за владу – має молитися за неї. Людина – істота гріховна, а тому докорінно побороти корупцію неможливо. Клайв Льюїс казав: «Я демократ, тому що вірю в гріхопадіння». Людина недосконала істота, тому їй не можна давати повної влади, влада має бути контрольована, підзвітна і повністю прозора", -- каже В.Єленский.


"Ніякий устрій не є досконалим. У світі взагалі немає досконалого. Чудово було б, якби з'явився якийсь добрий монарх, просвічений, розумний, який вів би свій народ в яскраве та щасливе майбутнє. Та як казав Черчіль: «Демократія – це поганий устрій, але кращого немає». Демократія – це відповідальність, контроль над владою. І на виборах люди, у тому числі християни, мають добре дивитись, завжди думати, кого обирати. Я вважаю, що демократія - найбільш християнське установлення".

За його словами, треба не боятися втілювати релігійні цінності в суспільстві. "Добре, коли людина, котра при владі, справді переродиться, стане справжнім християнином - не номінальним, а глибоким, виконуватиме заповіді Божі. В історії є випадки, коли християнин-п’ятидесятник став президентом. Але було і таке, що 5-12% євангельських протестантів повністю змінювало суспільство, змінювало обличчя цілої країни. Вони запроваджували християнське ставлення до праці, християнське ставлення до сім’ї, християнське ставлення до політичних інститутів, і цього виявлялося достатньо, щоб змінилася ціла країна. Так було, наприклад, у Латинській Америці. Пройшла велика хвиля пробудження. Християни не лише проповідували, але й займалися конкретними "зламами" цієї старої машини через  політичні інститути. Для України цей приклад має величезне значення. Християни закликають людей виступити проти хабарництва, закликають до милосердя. Це правильно.  Але треба зробити такий механізм у державі, щоб той, хто чинить беззаконня, діє немилосердно, був покараний".


"Україна не буде безнадійною, допоки ми будемо, опираючись на історико-культурний досвід нашого народу, керуватися біблійними цінностями", -- додає науковець. 

Теги: