Глава УГКЦ благословив Музей історії Галича29 липня Верховний архієпископ УГКЦ Святослав (Шевчук) благословив прикарпатський Музей історії Галича, де відкрито оновлену експозицію, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

Патріарх оглянув цікаві експонати Музею історії церкви та Музею історії Галича. Екскурсію виставковими залами провів генеральний директор – науковий керівник Національного заповідника «Давній Галич» Олександр Береговський.

Благословенням та освяченням музею глава УГКЦ продовжив довгорічні традиції опіки церковної інституції над пам’ятками культурної спадщини українського народу, які були започатковані на теренах княжого Крилоса – Галича на початку ХХ ст. митрополитом Андреєм Шептицьким. Попередник Святослава – кардинал Любомир Гузар теж надавав великого значення в культурному і духовному житті України столичній колисці Галицько-Волинського князівства. З проведенням у 2011 р. адміністративних змін у греко-католицькій церкві (утворення Івано-Франківської митрополії), катедра у Крилосі опинилася у безпосередньому підпорядкуванні клави УГКЦ.

На даний час музейний заклад у Крилосі перебуває в структурі Національного заповідника «Давній Галич» (генеральний директор – науковий керівник Олександр Береговський). Він був відкритий 5 червня 1960 року як філія Станіславського краєзнавчого музею. Впродовж п’яти десятків років музей відвідали тисячі відвідувачів – у їхньому числі представники не тільки всіх областей України, а й десятків держав світу.

Теги: