В Україні проживає 2435 офіційно визнаних біженців із 47 країн світуСьогодні на території України проживає 2435 офіційно визнаних біженців із 47 країн світу. Лише за перше півріччя цього року в підрозділи Державної міграційної служби України звернулось 828 іноземців із заявами про визнання біженцями, чи особами, які потребують захисту, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УНН.

За останній рік, з моменту набрання чинності Законом України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", вперше 37 іноземців визнані такими, що потребують додаткового захисту.

В рамках міжнародного проекту "Регіональна програма захисту біженців – "Фаза –ІІ", Європейський Союз виділив 1,5 млн євро на допомогу Україні, Молдові та Білорусії. З них 0,5 млн євро – на вирішення проблем із біженцями в Україні. Фінансування програми триватиме до грудня 2013 року.

Програмою передбачено фінансування загальнодержавної мережі юристів, які слідкуватимуть за додержанням прав шукачів притулку та біженців в Україні, ремонту пунктів тимчасового розміщення біженців, забезпечення роботи перекладачів, мовні курси для шукачів притулку та підтримка програм самозайнятості мігрантів. Зокрема, це допомога у сертифікації дипломів та грошові гранти для відкриття ними власного бізнесу в Україні.

Теги: