Оприлюднили оновлену структуру заповідника "Софія Київська"17 серпня у Національному заповіднику „Софія Київська” відбулась розширена нарада за участі керівництва Міністерства культури України, на якій обговорювалися кадрові питання та плани подальшої роботи Заповідника, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рrostir.museum.

У нараді взяли участь генеральний директор Заповідника Олена Сердюк та заступники генерального директора Єлизавета Архипова і Сергій Груздо. Міністерство культури, якому підпорядковано Заповідник, представляли директор Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Андрій Вінграновський та заступник директора Департаменту Андрій Гусак.

Олена Сердюк розповіла, що, як і раніше, у штатному розписі налічується 238 ставок, тобто тотальних змін або скорочення штату не відбулося. Колектив налаштований на злагоджену роботу задля перетворення Софії Київської на сучасний музейний заклад, головними завданнями якого є комплексне дослідження, збереження і популяризація унікальних пам’яток світового значення.

За словами Олени Михайлівни, в рамках незначної реструктуризації, яка відповідає баченню нового керівництва та обраним пріоритетам подальшого розвитку заповідника, довелося переформатувати та перепідпорядкувати частину відділів та привести їх назви у відповідність до фактичного змісту напрямків діяльності. З метою оптимізації роботи та підвищення рівня персональної відповідальності було скасовано посаду першого заступника генерального директора: відтепер заступників лише три, вони курують три ключові напрямки роботи (пам’яткоохоронна діяльність, музейно-фондова і наукова діяльність та фінансово-економічна діяльність).

„В результаті такої реструктуризації окремі напрямки роботи буде підсилено, на перший план вийдуть науково-дослідна та культурно-просвітницька складові. Зокрема, йдеться про перехід до стратегічного планування, про значну активізацію роботи з фондовими колекціями, про запровадження музейного маркетингу та менеджменту, про запровадження сучасних музейних технологій тощо. Вже найближчим часом у Заповіднику буде розширено існуючі експозиції та створено нові”, – повідомила Олена Сердюк.

Директор Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкультури Андрій Вінграновський так підсумував результати наради: „Ми сьогодні переконалися у тому, що маємо спільне з керівництвом Національного заповідника „Софія Київська” бачення подальших шляхів його розвитку. Жодних кадрових конфліктів немає, натомість слід відзначити високий фаховий рівень колективу та конструктивний підхід до справи. Крім того, ми отримали гарантії своєчасного виконання вимог, які містяться у резолюції 36-ої сесії ЮНЕСКО, а це дуже важливо, адже йдеться про міжнародний імідж нашої держави".

Оновлену структуру (схему підпорядкування) Національного заповідника „Софія Київська” опубліковано на офіційному сайті Заповідника.

Теги: