25 серпня  в Синодальному залі резиденції Предстоятеля УПЦ  у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відбулося  розширене засідання Священного Синоду Української Православної Церкви, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ.

Члени Синоду склали подяку митрополиту Київському і всієї України Володимиру "за жертовне 20-річне Предстоятельське служіння на кафедрі Київських митрополитів", піднесли молитви за здоров'я живих та упокій спочилих учасників Харківського Архієрейського Собору 1992 року, висловили подяку Патріарху Московському і всієї Русі Кирилу, Предстоятелям Помісних Православних Церков за участь у святкуваннях та духовну підтримку багатомільйонної пастви Української Православної Церкви. Також направлені подячні листи Президенту, прем’єр-міністру України, голові Київської міськдержадміністрації, міністру внутрішніх справ за сприяння та допомогу в організації урочистих заходів до 20-річчя Харківського Собору і служіння митрополита Володимира у Києві.

За представленням архієпископа Херсонського і Таврійського Іоанна, голови Синодальної Комісії по канонізації святих, члени засідання благословили місцеве прославлення та шанування в межах Київської єпархії схиігумені Софії (Гриньової) (+ 1941) -- серед святих сповідників Київської єпархії; місцеве прославлення та шанування в межах Запорізької єпархії священика Олександра Шишина (+ 1921), священика Філософа Зябрева (+ 1937), протоієрея Феодосія Станкевича (+ 1950) і священика Митрофана Воздвиженського (+ 1938) -- серед святих новомучеників Запорізької єпархії. До собору Київських святих включено також преподобного Воніфатія Київського (Феофанівського)

Синод утворив окрему Вознесенську єпархію, виділивши її зі складу Миколаївської єпархії. Єпископом Вознесенським і Первомайським благословили бути ігумену Олексію (Шпакову), клірику Київської єпархії, якого невдовзі возведуть у сан єпископа.

Було заслухано інформацію митрополита Київського і всієї України Володимира про стан справ на будівництві кафедрального собору на честь Воскресіння Христового та Духовно-просвітницького центру Української Православної Церкви у Києві. Синод залишив за митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм (Дмитруком) здійснення контролю над ходом фінансування та будівництва кафедрального собору та Духовно-просвітницького центру. На наступному засіданні Синоду йому треба дати звіт про проведену роботу.

Вислухавши інформацію глави УПЦ про стан справ навколо храму Воскресіння Христового в місті Києві (храм пам’яті загиблим та ветеранам Афганістану), Синод ухвалив "зважаючи на конфліктну ситуацію, що триває протягом останніх років", передати цей храм з прилеглими спорудами в розпорядження Київської духовної академії.

Після рапорту митрополита Волинського і Луцького Нифонта Синод звільнив з посади ректора Волинської духовної семінарії протоієрея Сергія Ющика та призначив на цю посаду протоієрея Рустіка Капауза.

Заслухавши інформацію митрополита Володимира про призначення вікарних єпископів Київської митрополії, Синод ухвалив єпископом Бородянським, вікарієм Київської митрополії, бути архімандриту Варсонофію (Столяру), насельнику Києво-Печерської лаври. Єпископом Фастівським, вікарієм Київської митрополії бути архімандриту Даміану (Давидову), клірику Київської єпархії. Назабаром іх возведуть у сан єпископів.

Також члени Синоду мали міркування про необхідність звернення до православних громадян у зв’язку з майбутніми виборами до Верховної Ради України. Такий документ буде оприлюднено.

Крім того, Синод ухвалив низку дрібних рішень -- затвердив ескіз ордену УПЦ на честь Волинської ікони Пресвятої Богородиці, змінив назву Синодального відділу «Церква і медицина» на Синодальний відділ з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів тощо.

Варто відзначити, що на засіданні Синоду були присутні близко 30 архієреїв УПЦ. Поряд з главою УПЦ на чолі зібрання сидів керуючий справами УПЦ, Перший вікарій Київської митрополії архієпископ Антоній (Паканич).

Теги: