Літературне угрупування СТАН провело 5 березня одразу дві мистецькі акції, присвячені 60 річниці зі смерті Йосипа Сталіна, - у Донецьку та Луганську. В Донецьку, який колись називався Сталіно, акція пройшла як планувалось, а от у Луганську проти СТАНівців вийшли комуністи, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Тexty.org.ua і Газету по-українськи.

В Донецьку та Луганську написали «ікони» Сталіна і викликали його дух

У Донецьку перед будівлею ОДА на акцію зібралося близько 15 молодих людей. Вони згадали досягнення «великого керманича», який «будував табори не тільки для дітей, але й їхніх батьків», зупинив фашизм «ціною 40 мільйонів життів», «прийняв Росію з сохою, а залишив з атомною зброєю», від якої постраждали мільйони людей.

Мітингувальники тримали в руках плакати «Повстань і карай», «Журналюг у ГУЛАГ», «Поверніть НКВД і ковбасу по 2,20», а також «ікони» з портретом Сталіна.

"Йосип Віссаріонович утверджував на землі найсправедливішу владу, і тому ми вимагаємо, щоб ці ікони були в кожному храмі кожного міста і села! Не тільки України і Росії, але і по всій землі, де тільки чути російську мову! Адже як ми знаємо, Йосип Віссаріонович вважав себе людиною російської культури. І російський світ цього Великому вождю зобов'язаний своїм існуванням. Тож закликаємо вас канонізувати Йосифа Віссаріоновича! Хай живе Святий Сталін! " - заявив організатор акції донецький блогер Денис Казанський.

Далі присутні вимагали канонізувати Йосифа Сталіна, перейменувати Донецьк назад у Сталіно і «клонувати великого вождя, як овечку Доллі». Після читання віршів, присвячених Сталіну, учасники викликали його дух. Дух випив "бандерівської крові".

У Луганську біля пам'ятника борцям Революції пом’янути Сталіна теж зібралося близько 15 СТАНівців. Однак на це ж місце прийшло близько 40 комуністів, які намагалися завадити проведенню акції.

Тож СТАНівці встигли провести тільки частину із запланованих заходів. Відбулися виступи поетів Олени Заславської та Ярослава Мінкіна. А от коли організатори акції почали роздавати присутнім безкоштовні бутерброди з салом, на поета Мінкіна раптом накинувся депутат Луганської обласної ради від КПУ Максим Чаленко. Сутичку зупинила міліція, але заплановані «фронтові 50 грам» та «танці на кістках» не вдалося реалізувати.

Теги: