Голова Верховної Ради: держава принципово стала на шлях партнерських взаємовідносин з Церквою Голова Верховної Ради України Володимир Рибак 17 квітня 2013 року взяв участь у зустрічі Міжфракційного депутатського об’єднання «За сприяння свободі сумління» з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Він висловив особливу вдячність духовним лідерам України за участь у діалозі з парламентом і нагадав, що цей діалог розпочався ще 17 років тому з перших днів створення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

“Саме завдяки такому діалогу в Україні була здійснена суттєва перебудова системи державно-церковних відносин, – сказав Володимир Рибак. – Держава принципово стала на шлях партнерських взаємовідносин з Церквою, активної співпраці з нею в соціально-гуманітарній сфері”.

Голова Верховної Ради заявив, що сьогодні “ми продовжуємо удосконалювати державну політику відносин з релігією та Церквою на принципах законності і соціальної справедливості”.

За його словами, це “політика створення сприятливих умов для діяльності релігійних організацій, для здійснення ними своєї соціальної та духовної місії, це політика забезпечення рівних прав і можливостей для всіх релігійних організацій, утвердження релігійної і світоглядної терпимості”.
В.Рибак підкреслив, що держава “поважно ставиться до усталених традицій релігійних організацій, гарантує рівність перед законом всіх церков, створює належні умови для участі церковних інститутів у суспільному житті, посильно вирішує питання, пов’язані з поверненням церковного майна релігійних організацій”.

Керівник парламенту порадив народним депутатам наслідувати приклад Всеукраїнської Ради Церков, яка діє на засадах рівності і рівноправ’я, глибокої поваги до традицій та постулатів всіх віросповідань. “Саме такий принцип та саме така атмосфера мають врешті-решт запанувати у сесійній залі Верховної Ради України”, – наголосив він.  На його переконання, цього вимагає від українських політиків час, держава і народ.

В.Рибак закликав разом долати “хвороби духовного зростання” в ім’я українського народу та української держави. Він запевнив у своїй підтримці співпраці депутатського корпусу з релігійними та духовними лідерами країни, висловивши сподівання, що подібні зустрічі стануть традиційними.

На завершення голова Верховної Ради побажав усім християнам “провести останні дні Великого посту у світлій молитві та добрих справах, зустріти Великдень у мирі та благодаті”.

Теги: