Джерело зі святою водою та лики святих на деревах. Такі дива в садку жителя Нечаївки у Черкаському районі Черкаської області Дмитра Ткаченка почали траплятися 7 років тому. За цей час чутки про богоявлення розійшлися далеко поза межами України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Вікна.

Сюди віряни з усієї України, а також з-за кордону влаштовують справжнє паломництво. 7 років тому, пригадує господар, він уперше став свідком богоявлення: «На яблуні з’явилося лице Спасителя. Через три дні уві сні мені явився Спаситель із такими словами: «За почитание меня отныне пейте воду сию и омывайте тело свое ею».


До того, розповідає чоловік, вода в його криниці пахла болотом і була каламутною. Уранці, після дивовижного сну, вона стала прозорою. А згодом господар виявив і цілющі властивості. Тому для прочан оперативно збудував кабінки для омивання.

Дмитро Ткаченко: «Люди приїжджають, мені легше сказати звідки не приїжджають. Були даже з Америки люди».


Серед частих гостей у Дмитра Дмитровича і настоятель місцевого храму Різдва Пресвятої Богородиці священик Олександр, УПЦ (МП). Церква, де він править, на своєму віку пам’ятає теж чимало див. Отець Олександр: «Церква простояла у Велику Вітчизняну війну. Жодна куля, жоден снаряд, жодна бомба в церкву не потрапила». У храмі, розповідає священик, траплялося також чимало дивовиж. Не так давно, приміром, тут було явлення Божої Матері. Тепер на цьому місці облаштували спеціальну кімнату, куди звідусіль із молитвою приходять чимало вірян.

Нечаївська церква Різдва Пресвятої Богородиці вважається справжньої окрасою села. Місцевих прихожан тут не багато, натомість на великі свята сюди з’їжджаються люди звідусіль. Настоятель храму зустрічає вірян не лише з України, а й з країн ближнього зарубіжжя. Бажаючих зустріти день Христового воскресіння у цьому святому місці, говорить отець Олександр, з кожним роком все більше.

Теги: