У кафедральному соборі УПЦ КП в Рівному мироточить ікона «Одигітрія Дорогобузька»У рівненському Покровському кафедральному соборі УПЦ Київського Патріархату замироточила ікона Божої Матері «Одигітрія Дорогобузька». Цей образ - точний список ікони «Богородиці-Одигітрії», виявивленої у 60-тих роках минулого століття українським мистецтвознавцем Павлом Жолтовським у напівзруйнованій церкві Успіння Пресвятої Богородиці в селі Дорогобуж на Рівненщині, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

Після реставраційних робіт ікону-оригінал було передано до Рівненського обласного музею, де вона знаходиться по сьогоднішній день. А у 1996-1997 рр. на замовлення тодішнього голови правління ЗАТ “Українська страхова компанія “Княжа” Юрія Кіндзерського місцевими іконописцями було написано точний список цієї ікони та подаровано у Свято-Покровський кафедральний собор м. Рівне.

2 липня прихожани собору помітили мироточіння ікони Пресвятої Богородиці, про що повідомили духовенство кафедрального храму. Протягом тижня велося спостереження за цим феноменальним явищем.

10 липня сформованою, з благословення керуючого єпархією - архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, єпархіальну комісію, яка засвідчила факт мироточіння образу Пресвятої Богородиці «Одигітрія».

Ікона Божої Матері «Дорогобузька» почала мироточити після того, як до Свято-Покровського собору міста Рівне було привезено мощі новоявленого святого – преподобного Меркурія, ігумена Бригинського, Чернігівського чудотворця.

Теги: