В Україні з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Русі презентували документальний фільм «Послідовники вчення, що змінило їх світ», знятого за підтримки Всеукраїнської громадської організації Асоціації «Поклик». До цієї ж дати в Росії знято документальний фільм митрополита Волоколамського Іларіона (Алфеєва) «Друге хрещення Русі», повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ІРС і Nsad.

Ініціатором кінострічки «Послідовники вчення, що змінило їх світ» виступила Всеукраїнська громадська організація Асоціація «Поклик». Фільм розповідає про історичні наслідки прийняття християнства на теренах Русі-України.


Провідні науковці, політичні та громадські діячі розповідають про поступ у різних галузях суспільного життя, який відбувся завдяки поширенню християнства на теренах України та всієї Європи.

Леонід Кравчук, Владислав Ольховський, Дмитро Степовик, Ярослав Грицак, Олександр Саган, Іван Климишин, Микола Кулеба, Петро Кононеко, Олександр Заєць, Петро Гусак, Валерій Решетинський, Петро Кралюк, Григорій Комендант, Василь Жуковський, Галина Сагач, Леонід Андрієвський, Володимир Сон розповідають про позитивні переміни в соціальному захисті та медицині, науці та освіті, культурі та мистецтві, економіці та правозахисті, які стали можливими завдяки всесвітньо відомим послідовникам вчення Христа.

“У фільмі йдеться про тих хороших учнів Христа, справжніх послідовників, у яких вчення Ісуса Христа викликало справжній резонанс. Це вчення трансформувало їхню свідомість і обумовлювало їхні дії. Натхненні, вони створили нову цивілізацію і продовжують змінювати світ на краще. Тому, вчення Ісуса Христа залишається актуальним і сьогодні”, – наголошує автор фільму, директор Асоціації «Поклик» Анатолій Кушнір.    

За його словами, незабаром будуть доступні для перегляду серії інтерв'ю з експертами по кожній темі, що дозволить зробити глибший огляд впливу вчення Христа у різних сферах суспільного життя.

Російський документальний фільм митрополита Волоколамського Іларіона «Друге хрещення Русі» розповідає про духовне відродження Росії. У фільмі розказано про останні 25 роках життя РПЦ, про її відродження на всьому просторі історичної Русі та за її межами.

За чверть століття Російською Православною Церквою побудовано більше 25 тисяч храмів, відкрито близько 800 нових монастирів. Тисяча храмів в рік, три храми в день. Нічого подібного в історії християнства не було ніколи, запевняють автори фільму.

Ексклюзивне інтерв'ю для фільму дали Патріарх Кирил, Президент Росії Володимир Путін, ієрархи, клірики і миряни з Росії, України, Білорусі, Молдови, Естонії, Середньої Азії, Казахстану і низки інших країн. Автор і ведучий фільму – митрополит Волоколамський Іларіон.

Теги: