Представник УПЦ просить Віктора Януковича вплинути на ситуацію, що склалася у виправних колоніях для жінокПредставник УПЦ при уповноваженому Президента України у справах дітей, голова єпархіального відділу у справах сім’ї Київської єпархії УПЦ протоієрей Олег Мельничук звернувся з листом-зверненням до Президента України Віктора Януковича, в якому просить його вплинути на ситуацію, що склалася у виправних колоніях України для жінок, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на блог священика і Голос України.

Днями член громадської ради з питань захисту прав дитини при Уповноваженому Президента України у справах дітей, президент Всеукраїнської благодійної організації «Мама і дитя» протоієрей Олег Мельничук відвідав дитячий будинок при Чернігівській виправно-трудовій колонії № 44. Причина поїздки — інформація про те, що матерям у тюрмі виділяють недостатньо часу для відвідування дітей. За словами ув’язнених, дозвіл на постійне перебування з дітьми дає адміністрація колонії.

Не всі знають, що в Україні функціонують тюремні дитсадки, де живуть і виховуються діти, які народилися, коли їхні мами вже отримали строк. Такі установи є в Одеській жіночій колонії, куди потрапляють по першому разу, і на Чернігівщині, де відбувають строк ті, у кого по дві-три ходки. У тутешніх яслах-садках живуть дванадцять малюків: семеро — разом із матерями, решта спілкується з неньками шість годин на добу. Ще чотири жінки мають невдовзі народити.

Діти живуть тут до трьох років, а потім, якщо близькі родичі захочуть — беруть під свою опіку, а якщо ні — відправляють у дитбудинок. Як правило, на волі лише небагатьох із них хтось чекає.

Як пише священнослужитель у своєму зверненні до Преидента, на сьогодні засуджені жінки позбавлені можливості повноцінно перебувати з дітьми: "Вони мають право на перебування з дитиною лише до трьох років, а потім - одна дорога - дитині до інтернату – а матері, відбування покарання аж до закінчення терміну. А ця розлука руйнує Богом даний духовний зв'язок між мамою та дитиною. Матері повинні мати можливість бачитися і спілкуватися зі своїми дітьми хоча б на вихідних днях". За словами протоієрея Олега Мельничука, не всі засуджені жінки небезпечні для суспільства, більшість з них вже несуть суворе покарання та глибоко розкаюються у своїх гріхах і найбільше прагнуть повернутися в родину, до повноцінного сімейного життя.

Крім того, дуже гостро стоїть проблема можливості спільного проживання засуджених матерів та дітей, яких вони народили в місцях позбавлення волі. За існуючими правилами виправних колоній для жінок матері перебувають окремо від своїх дітей, але мають можливість двічі на день: дві години до обіду і три години після, для спілкування із своїми дітьми. Звичайно, що цих відведених годин дуже мало, для того, щоб діти та матері могли повноцінно спілкуватися.

"Я звертаюся до  Вас, Вікторе Федоровичу, як до Президента України, із проханням посприяти найшвидшому вирішенню даної проблеми, - пише священнослужитель. - Дозвольте засудженим  жінкам бути зі своїми дітьми у вихідні дні. Сподіваюся, що Ви не залишите  дане питання поза увагою. Оскільки захист материнства та дитинства повинен бути пріоритетним в соціальній політиці нашої держави".

Теги: