Чотири дерев’яні храми у Львівській області підготовлено до внесення у список всесвітньої культурної та природної спадщини ЮНЕСКО, повідомляє Укрін-форм. Як повідомив заступник начальника управління охорони культурної спадщини облдержадміністрації Роман Онишко, влітку цього року українсько-польська комісія оглянула близько 40 автентичних дерев’яних храмів на території України та Польщі. Для внесення до списку ЮНЕСКО було відібрано по вісім храмів з обох сторін.

Храми Львівщини набули всесвітнього звучання Українськими претендентами стали чотири церкви на Львівщині: церква Святої Трійці у Жовкві (1720 р.), церква Святого Юра в Дрогобичі (кінець XV-XVI ст.), церква Святого Духа в селі Потелич Жовківського району (1502 р.) та церква Різдва Пресвятої Богородиці, що у селі Матків Турківського району (кінець XVIII ст.). За словами начальника відділу культури та мистецтв виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Олега Яводчака, церква Воздвиження Чесного Хреста, яка також є оригінальною пам’яткою сакрального мистецтва, на жаль, до цього переліку не вписана — через критичний стан, а також неналежне оточення (на дуже близькій відстані від церкви розміщена пожежна частина)

Експерти зупинили вибір на тих храмах, які перебувають у кращому стані. На рішення впливали також рівень облаштування прицерковної території, технічний стан та автентичність церкви. Невдовзі відбудеться нарада представників Міністерства культури України та Львівської облдержадміністрацій з метою виробити план реставраційних робіт та оцінити обсяги необхідних коштів, а вже наступного року до ЮНЕСКО подадуть першу офіційну заявку на внесення об’єктів до всесвітнього фонду.

Цього року згідно з регіональною програмою управління охорони історичної спадщини Львівської облдержадміністрації на збереження дерев’яних церков виділено 1 мільйон гривень. За ці кошти у церквах проведено захист антипіренами від просочення, а також встановлено протипожежну сигналізацію та вогнегасники, адже пожежі у дерев’яних церквах — одна із найбільших проблем у їх збереженні.

Теги: ЮНЕСКО, деревrsquoяні церкви, охорона