Днями львівський телеканал ЗІК показав сюжет, у якому звинуватив у шахрайстві священика УАПЦ з с. Солонка, що біля Львова отця Василя Федько. Митрополит УАПЦ Макарій після цього обмежив діяльність священика-екзорциста, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Рomisna.

Священик Василь Федько уже кілька років проводить обряд виганяння бісів. Журналісти протягом тижня спостерігали за цим. Кілька днів сеанси екзорцизму проводили на одних і тих самих людях, які, окрім того, прислуговують у церкві.Також для свого містичного обряду священик використовує чашу для причастя, що не дозволено церковними канонами.

Коментуючи побачене, керуючий Львівською єпархією УАПЦ мирополит Макарій (Малетич) пояснив, що повністю заборонити отцю Василю проводити обряд він не має права. Хоча сам лікувати душі парафіян виганянням бісів не береться. Проте владика суворо заборонив священику застосовувати святий потир (чашу) не за призначенням.

«Читати молитви, тримати хрест в руках – я це ще розумію. А чашу, щоб я, отче Василь, не бачив! Чаша для того щоб причащати людей. Брати чашу в руки і давати кожному дивитися – в требнику такого немає», - попередив митрополит.

Розпорядження владики отець Василь Федько сприйняв мовчки. Коментувати щось на камеру священику із Солонки заборонив адвокат. Чоловік тільки й зміг сказати, що його церква прикрашає трасу «Київ-Чоп».

Теги: