В УПЦ чотири нових митрополита, серед яких владика Олександр (Драбинко)23 листопада указами Предстоятеля УПЦ митрополита Володимира у сан митрополита возведені чотири архієреї УПЦ, серед них -- владика Олександр (Драбинко), який донедавна перебував у опалі через конфлікт між членами Священного Синоду (під час хвороби митрополита Володимира), що призвів у лютому 2012 року до усунення архієпископа Олександра з керівних посад, повідомляє "Релігія в Україні".

23 листопада, у день свого народження, блаженніший митрополит Київський і всієї України Володимир звершив літургію в домовому храмі в ім’я святителя Миколая Чудотворця при Предстоятельській резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі. Предстоятелю УПЦ співслужили митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископи Білоцерківський і Богуславський Августин, Сарненський і Поліський Анатолій, Харківський і Богодухівський Онуфрій, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Хотинський Мелетій, співробітники Київської митрополії у священному сані. За богослужінням також молилися митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар, архієпископ Городницький Олександр.

З нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі та за понесені сумлінні труди на ниві архіпастирського служіння глава Української Православної Церкви нагородив митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія (Березовського) правом носіння другої панагії. У сан митрополита возведені архієпископи Білоцерківський і Богуславський Августин (Маркевич), Сарненський і Поліський Анатолій (Гладкий), Харківський і Богодухівський Онуфрій (Легкий), Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), вікарій Київської митрополії. У сан архієпископа возведений єпископ Хотинський Мелетій (Єгоренко), вікарій Чернівецької єпархії, повідомляє сайт УПЦ.

А в Успенському соборі лаври літургію, з благословення блаженнішого митрополита Володимира, очолив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської Патріархії митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв), якому співслужили ієрархи Української Православної Церкви та духовенство Київської єпархії.

Теги: