Вселенський Патріарх Варфоломей записав відеозвернення до українського народу з нагоди 80-х роковин Голодомору. Перший за честю православний архієрей світу запевнив українців у своїй молитві та закликав до пам'яті, примирення та прощення, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на ТСН.

Відеоролик розміщено на офіційному каналі Констанстинопольського Патріархату в YouTube. Патріарх промовляє англійською мовою. Водночас творці відео подбали про супровід звернення українськими субтитрами.

"...З відчуттям великої пошани і водночас із глибоким болем у серці ми звертаємося від імені історичної і мученицької Матері-Церкви Константинополя до всіх вас у цей скорботний день 80-ї річниці Голодомору українського народу. В той час, коли ми молитовно згадуємо про ті трагічні нелюдські події 1932-1933 років, коли безліч людських життів було перервано штучним та жорстоким голодом, ми також молимося за спокій душ спочилих жертв Голодомору та загоєння болючих душевних ран вашого благословенного народу", - сказав владика Варфоломей.

"Важко, неможливо уявити собі розміри та завзятість люті, з якою людські створіння нищили собі подібних, створених на образ і подобу Бога", - зізнався Патріарх. "Все це начебто для політичних ідеологій, але насправді через неправду та безбожність", - наголосив ін.

Вселенський Патріарх також закликав пам'ятати важкі уроки історії та вчитися на трагедіях минулого. При цьому, вважає він, варто дбати про рух у майбутнє, не забуваючи про такі якості, як співчуття та прощення. "Ми мусимо розрізняти та уникати проявів ідеології ненависті та упереджень, спрямованих як проти окремої особистості, так і людських спільнот", - наголосив церковний діяч.

"Нехай Бог дарує вічний спокій усім жертвам Голодомору. Нехай Бог поблагословить усіх вас", - завершив своє звернення до українців патріарх.

Теги: