Колишній глава УГКЦ, кардинал, архиєпископ-емерит Любомир (Гузар) відзначає, що 2013 рік, який минув, був складним роком, але перші кроки до змін у вітчизняній суспільній системі вже зроблені, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Цей рік був справді складний, але Богу дякувати за це! Бо це є знак, що приходять зміни», - зазначив напередодні Нового року блаженніший Любомир.

За його спостереженнями, останніх 20 років українці крок за кроком, дуже повільно, переходили з того, що їм накинули до 1990-го року, до здійснення мрії про нормальну незалежну державу, цілковито суверенну.

«Хочемо жити так, як живуть інші народи в цілому світі. Ми за собою залишаємо погану минувшину. Богу дякувати. За нею не треба плакати, а треба з надією дивитися на те, що хочемо побачити, ту державу, в якій хочемо жити. І гадаю, ті події, свідками яких ми були цього року, який вже тепер минає, це були вступні кроки до зміни, до змін не осіб, змін системи», - переконаний духовний лідер УГКЦ.

Він підкреслює, що український народ хоче жити в іншій системі – «у системі справедливості, системі правди, системі, де кожна людина, кожен громадянин, молодший чи старший, почуває себе цілковито собою, цілковито задоволеним, з захищеними його правами».

 «Ось до цього ми, з Божою допомогою, надіємося найближчим часом прийти. Перші кроки, на мою думку, вже зроблені. Народ заявив – недвозначно – своє бажання», – підсумував архиєпископ-емерит.

Теги: