Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній (Паканич) прокоментував останні події, коли в центрі Києва сталися жорстокі сутички між протестувальниками і загонами міліції. Ієрарх схвалив дії монахів УПЦ, які вийшли примиряти обидві сторони конфлікту, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Православіє в Україні.

21 січня вранці в центрі Києва на вулиці Грушевського, де вже два дні триває протистояння між мітингувальниками та правоохоронцями, три монахи Української Православної Церкви зупинили силові дії сторін та закликали їх до примирення.

Владика Антоній нагадав, що його Церква неодноразово закликала владу та опозицію сісти за стіл переговорів, аби не допустити силового протистояння. На жаль, 19 січня, в день свята Хрещення Господнього, "сталося суттєве загострення конфлікту, коли на вулиці Грушевського у Києві почалися зіткнення між мітингувальниками та правоохоронними органами".

Митрополит зазначив, що "вже сотні людей отримали поранення та навіть тяжкі тілесні ушкодження", а "усі спроби політиків зупинити насильство результату не принесли". На противагу митрополит поставив приклад представників УПЦ, що вранці 21 січня зупинили чергове кровопролиття: "У цій ситуації кілька ченців Української Православної Церкви сьогодні вранці вийшли з хрестом та іконою на вулицю Грушевського, стали між загонами міліції та протестуючими і звернулися до всіх із закликом про примирення. З Божої допомоги їм вдалося припинити ворожнечу".

У сюжеті на телеканалі "Україна" дійсно було показано, як священнослужителі моляться посеред учасників конфлікту, закликають до примирення, а представники "Беркуту" стукають щитами, заглушаючи молебень. При цьому журналіст в коментарі представив служителів священиками УАПЦ.

Владика Антоній від імені священноначалля схвалив "цей вчинок простих ченців, які за покликом власної християнської совісті вийшли до епіцентру протистояння та звернулися до людей зі словом Євангелія".

Він наголосив: "Місія Церкви полягає не у підігріванні політичних пристрастей і не в боротьбі за владу, а в духовному вдосконаленні людини, в збереженні суспільного спокою та миру. Ми маємо зрозуміти, що за останні дні ситуація в країні суттєво радикалізувалася, ми майже опинилися на межі громадянської війни. Сьогодні на всіх нас лежить відповідальність за майбутнє нашої Батьківщини".

Від імені УПЦ митрополит вкотре закликав усі сторони припинити насильство та сісти за стіл переговорів "для збереження нашої рідної України". Духовенство УПЦ підносить молитви за Україну та за її народ, додав ієрарх.

Теги: