21 cічня, близько 13-ї години, група православних пікетувальників в черговий раз зібралася на Аскольдовій могилі в Києві вимагати передачі церкви в користування УПЦ. Народний депутат України Павло Кириленко пообіцяв "у разі повторення нападу" дати відсіч силами Майдану, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сторінку церкви у Фейсбуці.

 

За словами священика Ігоря Онишкевича, настоятеля храму Святого Миколая УГКЦ, що на Аскольдовій могилі, його знову попередили заздалегідь про те, що колона пікетувальників рухається в бік Аскольдової могили.

«Мене попередили, що пікетувальники йдуть із кийками, тому я одразу повідомив у міліцію, а ще викликав «швидку допомогу». Я застав мітингувальників вже біля церкви», - коментує священик. Головним гаслом, яке вони вигукували, було: «Уніати забирайтеся з Києва! Вас прогнав із Києва гетьман України Богдан Хмельницький і ми вас проженемо!» Крім цього, вони знову вимагали віддати в користування Московського Патріархату церкву Святого Миколая.

Як повідомив священик Ігор, в одної з прихожанок храму, що в той час перебувала в ньому, стався серцевий напад, тому їй одразу надали необхідну допомогу. Коли завершився мітинг, пікетувальники погрозили, що, коли втретє прийдуть на Аскольдову могилу, то вже відберуть храм.

«Незаконно ми нашу Церкву не отримували. Ми усвідомлюємо, що зараз лише молитовно можемо захиститися», - додав душпастир.

Днями, 17 січня, ця ж група людей із хрестами та іконами пікетувала храм Святого Миколая УГКЦ, вимагаючи передачі його православним. Підійшовши до храму біля Аскольдової могили, вони зробили обхід, а потім розпочали свою акцію, яка супроводжувалась агресивними викриками, зазначили місцеві служителі.

 

Служителі Аскольдової парафії розцінюють дії пікетувальників як "напад «православних» тітушок на Церкву". Представники УГКЦ і прихильні громадські організіції України уже почали надсилати громаді УГКЦ заяви про солідарність з нею. Зокрема, народний депутат України, заступник голови Організіції українських націоналістів Павло Кириленко "у разі повторення нападу пообіцяв дати відсіч силами Майдану", повідомляють на сторінці парафії.

 

Регулярні ходи до церкви Святого Миколая протягом останнього часу здійснюють представники "політичного православ’я", засудженого в УПЦ. Ще у вересні 2013 року організації "Православний вибір" (лідер Юрій Єгоров), Союз православних братств України (лідер Валентин Лукіяник) та "Народний Собор" (лідер Ігор Друзь) виступили зі спільною заявою про те, що "уніати продовжують досі, в протиріччі з історичною справедливістю, утримувати православні храми Києва - Свято-Миколаївську церкву-ротонду на Аскольдовій могилі, а також церкву Миколи Доброго на Подолі".

Теги: