Глава УГКЦ: «Уповноваження опозиції на переговори з Президентом засновувалося на авторитеті Церков»Релігійні лідери України прискорили перемовини влади і опозиції під час загострення політичної кризи в Україні. Про це в ефірі 5 каналу розповів архиєпископ Святослав (Шевчук), глава УГКЦ, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Зустріч ВРЦіРО з опозицією була результативною. Саме під час неї ми дістали тривожну інформацію про те, що з хвилини на хвилину готується криваве захоплення КМДА з боку правоохоронців. Це означало, що має розпочатися кривава розправа над Майданом. Ми не могли спокійно на це реагувати, тому наполягли, щоб представники опозиції негайно вирушили до Президента», - про це сказав Святослав.

Така настирливість, за словами глави УГКЦ, певною мірою розгубила опозиціонерів, бо вони вважали, що не мають належного мандату від Майдану, щоб продовжувати переговорний процес, із якого вони нещодавно вийшли.
«Вони вважали, що їм необхідно було найперше вийти на Майдан. Та ми всі одностайно сказали, що їм потрібно йти до Президента, а на Майдані будемо ми. У ту мить Господь нас почув, бо опозиціонери в нашій присутності зв’язалися з Главою держави», - продовжив Предстоятель УГКЦ.

Коли ж очільники Церков та релігійних організацій України вийшли на Майдан, то перше запитання, яке вони поставили мітингувальникам, - хто з них  вірить у Бога. Увесь Майдан підніс свої руки. Також церковники питали «майданівців», чи вони довіряють представникам Церков, на що останні висловили свою довіру. А третє запитання стосувалося того, чи уповноважують мітингувальники опозицію на переговори з Президентом.
 «Цей момент був делікатним, оскільки це уповноваження опозиції засновувалося на авторитеті Церков. Церковники взяли на себе відповідальність, щоб мало не змусити опозиціонерів продовжити цей діалог. І коли протестувальники усвідомили, що їхні душпастирі у такий спосіб захистили цього дня їхнє життя, то почали скандувати «дякуємо», - розповів він.

Ці перемовини всіх здивували, проте, на переконання очільника УГКЦ,  висновки робити ще рано. Те, що вдалося вибороти ще один день миру і бодай ще на одну ніч зупинити кровопролиття, стало маленькою перемогою. «Я вдячний усім, що тоді перебували на Майдані, і в такий спонтанний  усенародний спосіб виявили довіру до Предстоятелів Церков і релігійних організацій», - додав блаженніший Святослав.

Крім того, він сказав, що сьогодні існує велика недовіра до правоохоронних органів. Проте вона почалася не сьогодні, а ще з подій у Врадіївці та з інших випадків - ті, які мали б охороняти людей, почали з них знущатися.
«Гадаю, наступним кроком оновленої влади буде зміна форми правоохоронців.  Бо  до погонів, які  сьогодні вони мають, народ відчуває відразу», - зауважив він. Також глава УГКЦ зазначив, що чинна влада не розуміє, що нині  йдеться вже не про незадоволення невеличкої групи «радикалів», не про конфлікт між владою і опозицією. Це вже конфлікт між владою і українським народом. «Мільйонів людей не можна називати екстремістами, - сказав Святослав. – Мільйони людей - це громадяни України, яких потрібно поважати і слухати».  За його словами,  священнослужителі зараз мають унікальну можливість: слухати серце свого народу, його жалі, його сльози: «Ми знаємо серце нашого народу, який є мудрим, довготерпеливим і поважає свою гідність».

«Те, що відбувається сьогодні, - уже не просто Євромайдан, а це революція гідності на всіх просторах незалежної України. І доки той (чи то влада, чи опозиція), хто захоче представляти цей народ в органах державної влади чи в політичних партіях, не зрозуміє відчуття його гідності, українці ніколи не висловлять своєї довіри», - зауважив Предстоятель УГКЦ.

Теги: