Католики, греко-католики та іудеї провели в Києві круглий стіл в рамках Дня Іудаїзму16 січня 2014 року в Інституті релігійних наук св. Томи Аквінського в Києві відбувся круглий стіл «50-ліття Декларації Nostra Аetate» – документу ІІ Ватиканського Собору, який відкрив нову главу у взаєминах католицизму й іудаїзму, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Інститут св. Томи.

II Європейська екуменічна асамблея, що проходила в 1997 році в австрійському Граці, запропонувала проводити кожного року в усьому світі «День іудаїзму». Два роки тому в Україні його започаткувала і організувала УГКЦ спільно з іншими конфесіями та релігіями. В Києві, Одесі та інших містах України відбулися різні тематичні заходи для налагодження християнсько–іудейського діалогу.

Вважається, що саме півстоліття тому «Декларація про відносини Церкви з нехристиянськими релігіями» стала першим, народженим у самому центрі християнського світу, документом, який недвозначно засуджує антисемітизм. У Декларації відзначається, що Церква пам'ятає про духовний зв'язок між «народом Нового завіту й насінням Авраама», про те, що «вона одержала одкровення Старого завіту від народу, з яким Бог у своїй невимовній милості уклав цей древній договір», і, пам'ятаючи про єврейське походження апостолів, дотепер «черпає їжу з кореня цієї доглянутої оливи».

На початок круглого столу до Інституту ненадовго завітав блаженніший Любомир Гузар, екс-глава УГКЦ. Через хворобу він почував себе не дуже добре, але знайшов сили, аби приїхати та привітати учасників: д-ра Тараса Дзюбанського, директора Львівського центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», Геннадія Білорицького, представника Об'єднання іудейських релігійних організацій України та юридичного радника Головного рабина м. Києва та України, о.Ігора Шабана, голову Комісії УГКЦ у справах єдності християн, о.Войчеха Сурувку ОР, директора Інституту релігійних наук в Києві, о.Петра Октабу ОР, викладача та члена Товариства Біблеїстів РКЦ.

Також серед доповідачів і слухачів у круглому столі взяли участь Ольга Макар, координатор руху «Молодь за мир» у Спільноті Святого Егідія, о.Володимир Кусьнєж, викладач та член Товариства Біблеїстів РКЦ, Анатолій Максимов, журналіст та ватиканіст й інші.

По закінченню круглого столу у холі Інституту релігійних наук можна було ознайомитись з фотовиставкою «Народ книги» (понад 60 фотографій), авторами якої є Борис Бухман, Роман Віленський, Віталій Оплачка, Євгенія Ільїна та Шломо Нізіна. Фото ілюструють основні моменти з культурного та релігійного життя української єврейської спільноти: Бріт-Міла (обрізання), хупа (весілля), Ту Бі-Шват (Новий рік дерев), читання, переписування і внесення до синагоги Тори та деякі інші.

Теги: