У Києві група літераторів просить передати святині УПЦ (МП) в користування УПЦ КП, а в Сумах лідери опозиції і духовенства засуджують подібні діїШістнадцять літераторів та громадських діячів, прихильників УПЦ Київського Патріархату, звернулися 27 лютого до Верховної Ради України з проханням передати комплекси Київської та Почаївської лавр у користування УПЦ КП «як національній помісній Церкві українського народу», мотивуючи свою позицію тим, що ці святі місця перетворилися на форпост «Русского міра». В той же день у приміщенні Сумської обласної ради під головуванням голови М.Клочка відбувся круглий стіл за участю керівників громадських, політичних, релігійних організацій Сумщини з ухваленням заяви про недопущення "будь-яких дій, що можуть бути спрямовані проти рухомого та нерухомого майна громадських та релігійних організацій", повідомляє "Релігія в Україні".

«На початку 90-х років ХХ сторіччя завдяки потуранню влади два духовних серця України, уділи Богородиці, опинилися в руках філії Російської Православної Церкви, у підпорядкуванні так званої «Української Православної Церкви (Московського Патріархату)», - йдеться у зверненні літераторів та громадських діячів, повідомляє РІСУ.

«Очільники УПЦ (МП) перетворили святі місця української нації на форпост «Русского міра». Весь світ чув цинічні заяви високих єрархів УПЦ (Московського Патріархату), які замість того, щоб стати на бік народу, фактично благословили Віктора Януковича на сатанинське вбивство сотень безневинних людей на вулицях української столиці» - стверджують вони.

Автори звернення наголошують, що у Почаївській лаврі «постійно проповідується не любов до Бога та України, а ведеться політична пропаганда, сіється розбрат в нашому суспільстві, зневажається все українське. Під час подій Майдану політизація УПЦ (МП) дійшла до того, що мури Києво-Печерської лаври та мури Свято-Успенської Почаївської лаври стали місцем перебування кримінальних бандитів «тітушок».

Громадські діячі відтак звертаються до Верховної Ради України з проханням:

"1. Прийняти постанову парламенту про передачу комплексів Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та Свято-Успенської Почаївської лаври Українській православній церкві Київського патріархату, як національній помісній церкві українського народу;

2. Дати доручення правоохоронним органам і Генеральній прокуратурі України здійснити перевірку витрат багатомільйонних коштів, виділених за часів президентства В.Януковича та урядування М.Азарова з державного бюджету України на реставрацію Києво-Печерської лаври;

3. Доручити Міністерству культури України провести інвентаризацію майна двох лавр із метою перевірки та виявлення фактів розграбування культурно-мистецької спадщини України."

Під зверненням свої підписи поставили Дмитро Павличко, Герой України, лауреат Шевченківської премії; Левко Лук’яненко, Герой України, дисидент; Ігор Юхновський, Герой України, академік НАН України; В’ячеслав Брюховецький, Герой України, професор, доктор філологічних наук; Володимир Василенко, Надзвичайний і повноважний посол України, доктор юридичних наук, професор; Юрій Дорошенко, Заслужений журналіст України; Юрій Мушкетик, Герой України, лауреат Шевченківської премії; Юрій Щербак,письменник, Надзвичайний і повноважний посол України; Микола Жулинський, академік НАН України; Михайло Слабошпицький, лауреат Шевченківської премії; Любов Голота, лауреат Шевченківської премії; Наталя Осьмак, громадський діяч; Павло Мовчан, лауреат Шевченківської премії; Олег Чорногуз, письменник; Богдан Сушинський, письменник; Дмитро Пилипчук, кандидат філологічних наук.

У Києві група літераторів просить передати святині УПЦ (МП) в користування УПЦ КП, а в Сумах лідери опозиції і духовенства засуджують подібні діїВ день оприлюднення звернення літераторів, 27 лютого, в приміщенні Сумської обласної ради під головуванням голови М.О.Клочка відбувся круглий стіл за участю керівників громадських, політичних, релігійних організацій Сумщини. Зустріч була ініційована архієпископом Сумським і Охтирським Євлогієм (Гутченком), ієрархом УПЦ (МП), задля врегулювання міжконфесійної напруги, що виникла останнім часом в Сумах.

Архієпископ Євлогій повідомив зібранню позицію Сумської єпархії УПЦ щодо подолання міжконфесійного розбрату, повідомляє Православіє в Україні. Він запропонував підписати спільну заяву про те, що політичні, громадські організації та конфесії Сумщини засуджують будь-які прояви суспільної поведінки, що можуть ображати громадянські, релігійні, духовно-моральні почуття людей, будь-які дії, що можуть бути спрямовані проти рухомого та нерухомого майна громадських та релігійних організацій, особистого майна громадян.

Представники УПЦ (МП), УПЦ КП, опозиційних партій та громадських організацій "Третя Українська Республіка", "Батьківщина", "Свобода", "Удар" тощо погодилися з такою пропозицією і підписали заяву.

«Ми свідчимо про твердий намір організувати і втілити спільні дії, спрямовані на збереження миру і суспільного спокою на Сумщині, на створення атмосфери діалогу, порозуміння і злагоди», - йдеться зокрема у заяві:

У Києві група літераторів просить передати святині УПЦ (МП) в користування УПЦ КП, а в Сумах лідери опозиції і духовенства засуджують подібні дії

Теги: