Одеська ігуменя Серафима (Шевчик): у трагічних подіях 2 травня винні обидві сторониІгуменя Серафима (Шевчик), голова Синодального відділу «Церква і культура» УПЦ (МП), настоятелька Одеського Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, вважає, що у трагічних подіях, що сталися 2 травня в Одесі на Куликовому полі, винні обидві сторони конфлікту, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Православіє в Україні.

"Бійка, кидання «коктейлями молотова» одне в одного, стрілянина… Розв’язали криваве протистояння ті, хто відкрив стрілянину. Загинули молоді люди, які були ні в чому не винні. Хіба мати не навчила цих юнаків бути толерантними, не навчила добру?.. -- ділиться враженнями ігуменя Серафима. -- Те ж, що відбулося потім, коли протистояння перейшло на Куликове поле, взагалі не вкладається в голові. Почалося протистояння між двома сторонами. Спочатку люди однієї сторони стояли біля наметового містечка на Куликовому полі, потім вони вимушені були рятуватися від переслідування другої сторони в Будинку профспілок. Я вважаю, це була пастка".

Серед тих, хто загинув у Будинку профспілок, було багато знайомих ігумені. За її словами, у будівлі знаходилось і декілька жінок похилого віку з іконами. "Одна з них, а їй було майже 60 років, загинула. Я дивилася у міліційних звітах: жінка 1955 р. н.", -- каже ігуменя Серафима.

"Тим, хто стояв на Куликовому полі, докоряють, що вони – з Радянського Союзу. Але так склалася їхня доля. Вони дійсно були виховані за радянських часів. Але хіба за це їх треба спалювати? Ми дожилися до того, що молодь йде проти батьків, як говориться у Святому Письмі. Це мене найбільше вражає, найбільше жахає", -- говорить служителька.

Ігуменя Серафима (Шевчик) резюмує : "Я вважаю, що винні обидві сторони. І ті, хто був озброєний, й інші. Адже обидві сторони були налаштовані категорично, а коли зіткнулися в одній точці кипіння – стався вибух".

Теги: