Рівненська єпархія УПЦ Київського Патріархату і Прес-центр Київської Патріархії оприлюднили повідомлення, в яких глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій і Московскька Патріархія називаються головними перешкодами на шляху підписання Меморандуму про діалог щодо створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ КП.

"З глибоким жалем ми сприйняли негативну оцінку і критику Меморандуму з боку представника Київської митрополії, голови Інформаційного відділу УПЦ МП єпископа Климента, який, не приховуючи свого обурення, знову звинуватив у всіх негараздах Київський Патріархат, -- йдеться, зокрема, в офіційній заяві Рівненської єпархії УПЦ КП. -- Більше того, як стало відомо з надійних джерел, підписанти Меморандуму з боку УПЦ Московського Патріархату митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій та митрополит Сарненський і Поліський Анатолій були викликані 17 листопада 2014 року до Києва і отримали сувору догану за поставлені підписи. Також перед ними було висунуто вимогу негайно відкликати свої підписи. Припускаємо, що це може спонукати прихильників Московського Патріархату на Рівненщині до різного роду провокацій, провина за які знову буде перекладена на Київській Патріархат. Ми глибоко стурбовані цим повідомленням та офіційно заявляємо, що готові дотримуватись всіх пунктів Меморандуму, під яким стоїть підпис архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, та надіємось, що всі підписанти чинитимуть так само. Віримо у скоре припинення ворожнечі серед православних українців, в мир і єдність нашого народу та у реальні кроки з утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви".

Крім того, у коментарі прес-центру Київської Патріархії щодо негативної реакції Київської митрополії УПЦ (МП) на підписаний у Рівному Меморандум про єдину Церкву піддано аналізу коментар голови Інформаційного відділу УПЦ (МП) єпископа Климента (Вечері). Загалом коментар останнього в УПЦ КП назвали "наповненим безпідставними звинуваченнями та відвертим перекручуванням фактів".

Також в коментарі прес-центру УПЦ КП нагадується про блокування з весни цього року роботи комісії УПЦ (МП) щодо діалогу з Київським Патріархатом. За даними УПЦ КП, це блокування триває "з розпорядження митрополита Онуфрія, який діяв за вказівкою з Московської патріархії". 

"Зараз ми можемо вже ясно бачити, що єдиною стратегією Московського Патріархату та представників його волі у керівництві УПЦ МП є консервування існуючого стану розділення Української Церкви", -- робить висновок прес-центр УПЦ КП, а також нагадує численні випадки підтримки донбаських сепаратистів з боку духовенства УПЦ (МП).

Теги: